تاریخچه نمای کرتین وال

تاریخچه نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال به اوایل قرن نوزدهم میلادی باز می گردد. نمای کرتین وال با جنس آلومینیومی در سال 1929 برای نمای بیرونی یک ساختمان طراحی شد. در این مقاله تاریخچه نمای کرتین وال را کمی دقیق تر مورد ارزیابی قرار می دهیم.

گام های اولیه نمای کرتین وال

یک معماری آلمانی- آمریکایی ایده اولیه نمای کرتین وال را راه اندازی نمود. متریال های متنوعی در این زمینه دیده می شود و به طور کلی استفاده از فرم ها و اشکال پیچیده برای مقاطع و پروفیل های نمای کرتین وال به نگاه میلیمتری به کار گرفته شد. استفاده از متریال های روتین توانست گزینه ای مناسب برای اجرای سیستم نمای کرتین وال محسوب شود. شکل پذیری آلومینیوم در این مسیر توانست بسیار تاثیرگذار باشد به طوری که قابلیت اکستروژن با قالب های از پیش طراحی شده به معماران کمک کرد تا بتوانند هر ایده ای که در ذهن خود دارند به مرحله عمل برسانند. در نظر داشته باشید که قالب ها هم به شکل از پیش طراحی شده بوده و هم به صورت ساخت مجدد تولید شده اند.

امروزه هزاران مدل از پروفیل های منحصر به فرد وجود دارد که سبب می شود اجرای تعداد زیادی از سازه ها در وضعیت نرمال فراهم شود. امروزه نمای شیشه ای کرتین وال می تواند به شکل یک سیستم دلخواه سفارشی فراهم شود.

با نمای کرتین وال در ابتدا تدبیر درستی در زمینه نور و تهویه صورت نگرفت که سبب اعتراض کاربران شد به این ترتیب در طرح بندی های جدید نمای شیشه ای کرتین وال شاهد در نظر گرفتن ایده های جدید در زمینه تهویه، گرما و نور طبیعی هستیم. جزئیاتی که برای طراحی نما استفاده می شود و تنظیم دیتیل ها از دسته موارد بسیار مهم در زمینه نمای شیشه ای کرتین وال است که در طول سالهای طولانی مورد ارزیابی قرار گرفته است. نمای کرتین وال در زمینه بهتر شدن عایق های حرارتی و همینطور کنترل تابش آفتاب در وضعیت نرمال قرار دارد. جزئیات نصب شیشه از موضوعات بسیار مهم در نمای شیشه ای کرتین وال محسوب می شود.تکنولوژی نمای کرتین وال

در حال حاضر تکنولوژی در بخش طراحی و اجرای نمای ساختمان با رشد زیادی همراه بوده است به طوری که سیستم های توسعه روز افزون در حال پیشرفت است و این طور که مشخص شده است اجرای نمای کرتین وال به کل شیشه هایی با ابعاد کوچکتر از قبل نیز دیده می شود که قطعاً با ظرافت خاصی همراه است. سیستم های مهندسی که در زمینه نمای شیشه ای کرتین وال دیده می شود به صورتی است که می تواند از حاشیه های بیرونی این نما کاسته و سعی کند تمرکز اصلی را بر روی بخش های میانی قرار دهد.

امروزه از نمای کرتین وال در بسیاری از پروژه های مطرح ساختمانی کشور استفاده می شود و از متدهای صحیح و استانداردهای روز جهان در آن استفاده می شود. در اجرای نمای کرتین وال مسائل هزینه ای و همینطور دتایل های اجرایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یکی از دلایلی که سبب شده معماران بزرگ به نمای شیشه ای کرتین وال توجه نمایند قابلیت ترکیب این گزینه با سایر مصالح نمای مدرن است. در واقع نمای کرتین وال می تواند به سادگی به سرامیک خشک، آلومینیوم کامپوزیت و همینطور سنگ های قیمتی ترکیب شود. این روند سبب می شود که بین معماران یک رقابت دو طرفه ایجاد شود.نمای کرتین وال به زبانی ساده

نمای کرتین وال در واقع یک نمای محصول کننده به شکل قائم است. این نما هیچ نوع باری به جز وزن خود و وزن های محیطی را تحمل نمی کند. نمای کرتین وال یک فضای بیرونی فانتزی است که برای هر ساختمان با طراحی خاصی همراه است و نمی توان از یک طرح کلی برای همه ساختمان ها استفاده نمود. به طور کلی نمای کرتین وال به دو صورت از پیش ساخته شود و یا سفارشی وجود دارد که مدل های از پیش ساخته شده از نظر هزینه در وضعیت بهتری قرار دارند و سیستم های سفارشی عموماً برای طراحی خاص و هدف دار دیده می شود.

در سال های اخیر دیده می شود که اجرای نمای کرتین وال به صورت سفارشی بیشتر از مدل های از پیش ساخته شده است. در واقع در سیستم های نمای شیشه ای کرتین وال ویژگی های ساختاری و فرمی از اهمیت بالایی برخوردار هستند به طوری که فرم تولیدی در این مسیر می تواند متغیر باشد. فریم ها باید به شکل دقیق سرهم شوند و اسمبل کردن قطعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که مقاطع باید بر روی دیوارها در زاویه درست قرار بگیرد. همه این موارد پیش از نصب نمای کرتین وال مهم است.انتخاب نمای کرتین وال استاندارد

برای انتخاب نمای کرتین وال مناسب باید سعی کنید فاکتورهای مهمی را مدنظر قرار دهید. در نظر داشته باشید که هزینه تمام شده، نوع دسترسی به کارگاه و همینطور برنامه زمان بندی پروژه از دسته موضوعات بسیار مهم محسوب می شود. طراحی کلی و همینطور معماری به کار رفته برای نمای شیشه ای کرتین وال همگی از فاکتورهای مهمی هستند که در لیست ضرورت های سازه ای قرار دارد. در بسیاری از پروژه های نمای کرتین وال از فریم های آلومینیومی استفاده می شود یکی از دلایل بسیار مهم آن مقاومت بالا نسبت به وزن می باشد این جنس برای اکستروژن ها نسبت به هر مقطع پیچیده ای نیز می تواند یک انتخاب خوب باشد. آلومینیوم دارای چگالی 2.7 گرم بر سانتی متر مربع است که به میزان یک سوم از فولاد سبکتر است.

میزان شکستن و خرد شدن آلومینیوم به نسبت جنس های دیگر کمتر است. کرتین وال های آلومینیومی با آلیاژهای سیلیکونی منیزیمی گرما داده شده سری 6000 ساخته می شود. محصولی که در نهایت به دست می آید دارای خاصیت اکسترودی است. این گزینه برای مقاطع و همینطور پروفیل های پیچیده یک گزینه بسیار عالی و مستحکم محسوب می شود. استحکام این محصول به نسبت سایر محصولات بسیار بیشتر اعلام شده و برای ساختمان های بلند نیز می تواند یک گزینه بسیار عالی باشد.

استفاده از نمای شیشه ای کرتین وال برای ساختمان های مناطق مرطوب نیز یک انتخاب خوب است به طوری که این محصول می تواند سازگاری بالایی از خود نشان دهد.


درب ایران

1398/4/16

ارسال نظر کاربران

شما هم می توانید در مورد این پروژه نظر بدهید