کرتین وال

مقاله 96/04/07

نمای کرتین وال (Curtain Wall)نوعی نمای شیشه است که بیشتر برای ساختمان ها بلند مرتبه مورد استفاده قرار میگیرد.


کرتین وال

ساختار نمای کرتین وال به گونه ای است که هیچگونه بار مرده ای را متوجه ساختمان نمی کند.

نمای کرتین وال wall curtin به عنوان یک عایق عمل کرده و علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به داخل از هدررفت گرمای داخل نیز جلوگیری می کند. نمای کرتین وال در تغییرات دمایی , نیروی جنبشی ناشی از نیروی باد مابین طبقات و نیروهای لرزه ای بسیار مقاوم است .

از دیگر ویژگی های نمای کرتین وال می توان به عایق حرارت بودن, امنیت بالا و آکوستیک بودن آن اشاره کرد.نمای کرتین وال برای هر ساختمان با توجه به موقعیت مکانی پروژه , ارتفاع ساختمان , ارتفاع طبقات و نیاز کارفرما محاسبات مخصوصی دارد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره نمای پیش ساخته هستید به این صفحه مراجعه کنید.


فریم نمای کرتین وال

فریم نمای کرتین وال wall curtin از از آلومینیوم اکسترود شده ساخته و در محل طراحی نصب می شود. دو نوع اصلی برای نمای کرتین وال وجود دارد.

-سیستم استیک که در این سیستم لامل های عمودی در طول نما قرار می گیرند و به سازه اصلی اتصال پیدا می کنند.

لامل های افقی نیز مابین لامل های عمودی قرار می گیرد. در این روش به جز مرحله اکسترود آلومینیوم تمامی مراحل مانند برش لامل ها در محل پروژه انجام می شود.

-این روش که روش جدیدتری به شمار می آید باعث افزایش سرعت کار می شود. تمامی مراحل برش لامل های آلومینیومی در کارخانه صورت می گیرد و تنها عملیات نصب در ساختمان انجام می شود که این کار سرعت انجام کار را بالا میبرد.

برای اینکه بدانید کدام سیستم اجرا برای ساختمان شما مناسب تر است بهتر است که این مسؤلیت را به ما بسپارید.

شیشه به خاطر شفافیت و خاصیت عبور نور از خود به طور گسترده ای به عنوان پوشش نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب نیاز های مشتری از نمای کرتین وال دریافت نور روز, جلوگیری از تابش خیره کننده است. تعبیه هواکش, حسگرها و پوسته های متعدد از گزینه هایی است که میتوان که نمای کرتین وال اضافه کرد.

در جامعه امروز کرتین وال به عنوان یک نوع نما به رسمیت شناخته می شود که در بهبود عملکرد انرژی و راحتی ساکنین تاثیر بسزایی دارد.


نصب نمای کرتین وال

عملیات نصب نمای کرتین وال wall curtin از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.


نمای کرتین وال

یکی از مهمترین مزایای نمای شیشه ای کرتین وال کاهش بار مرده ساختمان است. در واقع این ساختار به صورتی طراحی شده است که هر نوع بار مرده و اضافی را رد می کند به این ترتیب شرایطی ایجاد می شود که فضای بیرونی نمای شیشه ای کرتین وال به شکل زیبایی نمایش داده شود.

مزایای دوم نمای شیشه ای کرتین وال افزایش میزان نور ورود به ساختمان است می دانیم که در یک ساختمان نور بسیار مهم است و نیاز است که مقدار نور ورودی به ساختمان افزایش یابد استفاده از نمای شیشه ای کترین وال سبب می شود که تمرکز نور بیشتر شده و فضای تاریک بیشتر نوررسانی شود، نقاط کور به سمت روشنایی حرکت می کند و به این ترتیب سیستم نور رسانی به داخل ساختمان بیشتر می کند.

سومین ویژگی مهم نمای شیشه ای کرتین وال کاهش مصرف انرژی است. این سیستم به شکلی طراحی می شود که از ساختمان حفاظت می شود به این ترتیب بخش های هدر رفت انرژی به حداقل رسیده و سبب می شود که روند کار به شکل دقیق و درستی پیش برود.

اجرای نمای شیشه ای کرتین وال بسیار سریع است و یکی از روش های سرعتی محسوب می شود. سرعت بالای اجرای نمای شیشه ای کرتین وال سبب شده است که به یکی از بهترین سیستم های زیبایی ساختمانی تبدیل شود .

نمای شیشه ای کرتین وال یک عایق کامل رطوبتی و حرارتی محسوب می شود در واقع این پوسته بر روی کل ساختمان سوار می شود و سبب می شود که حرارت و رطوبت هدر نرود. در ساختمان هایی که نیاز به عایق صوتی است و باید جلوی ورود و خروج سر و صدا گرفته شود از نمای شیشه ای کرتین وال استفاده می شود. این نما به سادگی می تواند در هزینه نهایی صرفه جویی نموده و به نوبه خود از زیبایی بسیار زیادی نیز برخوردار است.

خوشبختانه روز به روز نمای شیشه ای کرتین وال پیشرفت کرده و امروزه شاهده سبک های مدرن نمای شیشه ای کرتین وال هستیم.

مجموعه دربیران مفتخر است تمامی خدمات مربوط به نمای لامل را در اختیار شما قرار دهد.


اجرای نمای کرتین وال

به طور کلی وقتی صحبت از روش های اجرای نمای کرتین وال است دو عامل مهم باید بررسی شود که اولین گزینه استحکام سازه ای و گزینه دوم خطوط نمایان پیش بینی شده است. در این مقاله قصد داریم به زبان ساده روش های اجرای نمای کرتین وال را توضیح میدهیم.


طراحی و اجرای نمای کرتین وال

یکی از روش هایی که برای اجرای نمای کرتین وال دیده می شود روش استیک است که در واقع یک نوع روش کارگاهی محسوب می شود. در این روش بخش عمده کار دقیقاً در محل پروژه و همینطور در کارگاه صورت می گیرد و تمام اتصالات موجود باید توسط براکت های گالوانیزه و یا استنلس فراهم شود. پروفیل های افقی بر روی آنها برای تشکیل مدول ها استفاده می شود. در این روش به طور کلی همه چیز باید همسان و هم ردیف فراهم شود و نیاز است که جاگذاری ها به شکل متناوب صورت بگیرد مبرهن است که این گزینه سبب می شود که زمان اجرا کمی بیشتر از قبل باشد.

نمای شیشه ای در نمای کرتین وال یک رکن اصلی است. همانطور که در بخش مقدمه اشاره شد انتخاب سیستم های نمای شیشه ای نیاز به بررسی دقیق دو عامل استحکام و خطوط نمایان نما دارد. در نماهای فریم لس که الینه بدون خطوط نمایان هستند دو سبک وجود دارد.

نمای کرتین وال یک روش سبک و مقرون به صرفه محسوب می شود اما برای ساختمان های بسیار بلند شاید کمی نگران کننده باشد. در این سیستم ها ابعاد مدول ها به شکل محدود و با ارتفاع کم در نظر گرفته می شود.


نمای کرتین وال به صورت فریم دار و درپوش دار

سیستم های فریم دار به طور کلی از نظر استحکام در وضعیت بسیار عالی هستند و در این سیستم ها شیشه ها می بایست در کارخانه تولید شیشه بر روی فریم های آلومینیومی سوار شود. پنل های آماده بر روی مدول ها سوار می شود و لامل ها به شکل افقی و عمودی هستند. در نظر داشته باشید که مدول ها به بازشوهای مخفی نیز تبدیل خواهند شد.

یک نوع دیگر از اجرای نمای کرتین وال به شکل درپوش دار است. در این سبک به طور کلی خطوط به صورت نمایان طراحی شده اند. سیستم های درپوش دار خود به دو بخش نیمه درپوش دار به صورت افقی و عمودی و یا درپوش دار کامل تقسیم می شود که البته مدل کامل آن نیز به صورت عمودی و افقی فراهم شده است. در این سیستم ها عموماً لامل ها پس از نصب شیشه ها توسط زهوارهای مخصوص برای نظم بهتر تنظیم می شود. استفاده از درپوش های هرگز پروفیل در این سیستم ها سبب می شود که اجرای نمای کرتین وال در وضعیت خطوط عمودی و یا افقی قرار بگیرد. لاستیک درزگیری آب بندی و هوابندی در این مسیر بسیار مهم بوده و باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

استفاده از نمای کرتین وال درپوش دار به نسبت روش های استیک نوپاتر هستند و به طور کلی مزایای بیشتری دارند.


مزایای نمای کرتین وال درپوش دار

یکی از مهمترین مزایای نمای کرتین وال این است که مدول های غیر متناوب و یا نامساوی در کنار هم به کار می رود. معماری به کار رفته برای این سیستم عموماً کمی پیچیده بوده و نیاز به دقت بالاتری دارد.

از دیگر مزایای نمای کرتین وال درپوش دار است این است که زمان پروسه نصب کوتاه تر از مدل قبلی است و این روند اجرا اجرای قبلی را ساده تر می کند. به طور کلی در این کشور در ابتدا محاسبه می شود که برای اجرای نمای کرتین وال نیاز به چندین مدول در کنار هم است و نیاز به یک پنل آماده در کارخانه تولید بوده و پس از نصب شیشه به محل کارگاه منتقل می شود. عموماً نیاز است که براکت های مخصوص اتصال در کف و سقف به طور دقیق پیش بینی شود و نصب آنها نیز به شکل صحیح صورت بگیرد.

اتصال پانل ها به این براکت ها در محل کارگاه می تواند سبب سریعتر شدن اجرای نمای کرتین وال شود. آب بندی های کامل برای پروسه اجرای نمای بسیار مهم است.

برش کاری و سوراخ کاری های لازم در این مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی هرچه دقت اجرای نمای کرتین وال بیشتر باشد می تواند به نتیجه بهتر و سریعتر برسد.

از دیگر مزایای نمای کرتین وال درپوش دار این است که میزان تبادل انرژی در انها بسیار اصولی بوده و هیچ نوع هدر رفتن انرژی دیده نمی رود. موقعیت قرار گرفتن ساختمان و باز و بسته بودن محوطه اطراف آن بسیار مهم بوده و بهتر است به شکل دقیق ترتیب اثر داده می شود. جنس شیشه به کار رفته و همینطور استفاده از شیشه های تعیین کننده در این آیتم های اجرایی دقیق و درست سبب می شود که محاسبات استاتیکی به طور دقیق صورت بگیرد.


راه اندازی نمای کرتین وال

راه اندازی نمای کرتین وال روز به روز سختتر است و البته این روند به طور کلی درست و منطقی است. ایده هایی که در زمینه راه اندازی نمای کرتین وال دیده می شود روز به روز در حال افزایش است و اینطور که مشخص شده است کارهای تیمی برای اجرای دقیق نمای کرتین وال سخت هستند. در نظر داشته باشید که ساخت و سازهای همکاری در این زمینه می تواند بسیار دقیق به نظر برسد. نصب نمای کرتین وال باید به صورتی باشد که پیش بینی های لازم در زمینه بروز بادهای تند و طوفان های وسیع نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد. شاخص های طراحی پوسته بیرونی برای نمای کرتین وال باید آنقدر دقیق رعایت شود که در برابر اتفاقات ناهنجار نیز بتواند تا حد مورد نظر به نتیجه برسد. بررسی های مقاومتی در زمینه نمای کرتین وال اینطور که نمایش داده شده است مشخص کرده است که این نما به نسبت نمای مشابه می تواند تا حدود 7 درصد زیبایی و بیش از 50 درصد مقاومت را ایجاد نماید. در راه اندازی نمای کرتین وال نیاز به افرادی متخصص و ایده های جذاب و صحیح و برآورد خطرات احتمالی خواهد بود.

ما در مقاله های قبلی درباره نمای فریملس توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای کرتین وال یک ایده جدید و قابل قبول محسوب می شود. این نما در فضای کاری گسترده تری مورد ارزیابی قرار گرفته است و امروزه از دسته بهترین نمای بیرونی محسوب می شود. یکی از ویژگی های جالب نمای شیشه ای کرتین وال ترکیب آسان آن با سایر سیستم های پوشش نما استو این مقاله سعی می کند به زبانی ساده از خصوصیات نمای شیشه ای کرتین وال بیشتر صحبت کرده و نقش آلومینیوم در این نما را کمی واضح تر معرفی نماید.


خصوصیات نمای شیشه ای کرتین وال

یکی از ویژگی های مهم نمای شیشه ای کرتین وال امکان ترکیب آن با سایر سیستم های پوشش نما است. در واقع شما می توانید طبق سلیقه خود نمای شیشه ای کرتین وال را با جنس های مختلف دیگر ترکیب نمایید و به این ترتیب در این سیستم همیشه ایده های جدید دیده می شود که به مرحله عمل می رسد.

در نظر داشته باشید که ایده های جدیدی که در زمینه نمای شیشه ای کرتین وال وجود دارد به شکلی است که می تواند از سایر بخش ها مجزا باشد. یکی دیگر از خصوصیات مهم نمای شیشه ای کرتین وال امکان اجرای آن به شکل پیش ساخته و یا نیمه پیش ساخته است. در نظر داشته باشید که تنوع ویژگی ها و آپشن های ظاهری این سیستم به صورتی است که می تواند در فضای چند بعدی بسیار زیبا دیده شود. یعنی شما می توانید سبک برش شیشه ها و شکل قرار گرفتن از هر بخش را از بخش دیگر مجزا در نظر بگیرید.

یک موضوع مهم دیگر که در زمینه نمای شیشه ای کرتین وال دیده می شود جلوه بخشی های روتین و خاص در شب و روز است. در واقع این نما می تواند بخش های بیرونی را به شکل آسمان نشان دهد و سطح صیقلی و زیبای آن همیشه در خاطره ها نقش می بندد.

نمای شیشه ای کرتین وال به شکلی طراحی شده است که امکان نصب انواع مدل های بازشو بر روی آن به سادگی فراهم شده است. عموماً این محصول کاهش هزینه های بهره برداری بسیار دقیق و واضحی را فراهم می سازد. نگهداری ساختمان به وسیله نمای شیشه ای کرتین وال بسیار زیبا و خاص است. قطعات به کار رفته در نمای شیشه ای کرتین وال بسیار با کیفیت هستند و شرایط آسایش ساکنین را نیز تأمین می کند.

این نما در مقابل نیروی زلزله رفتار تنشی قابل قبولی ایجاد می نماید و سبب می شود که از تخریب ساختمان تا حد بسیاری جلوگیری شود. یک نکته مهم دیگر در خصوص نمای شیشه ای کرتین وال این است که هزینه به کار رفته در آن مقرون به صرفه است.


نقش آلومینیوم در نمای شیشه ای کرتین وال

شاید سوال کنید چرا در بین جنس های مختلفی که در نمای شیشه ای کرتین وال تأکید اساسی بر روی جنس آلومینیوم است. دلیل آن مشخص است. زیبایی و قابلیت آنادایز آلومینیوم آنقدر زیاد است که سبب می شود در رنگ بندی های متنوع و خاص و همینطور طرح بندی های زیبا طبق یک سری ضخامت دقیق فراهم شود.

نمای شیشه ای کرتین وال به شکل صنعتی ساخته می شود و این روند سبب می شود که در نهایت نمای شیشه ای کرتین وال به صورت یکپارچه و بدون هیچ نوع بی نظمی دیده شود.

یکپارچه بودن نمای شیشه ای کرتین وال به صورتی است که سبب می شود تنش های ساختمان در برابر زلزله به حداقل برسد از طرفی نشست های احتمالی را به حداقل برساند و به صورتی منعطف طراحی می شود که می تواند با مقاطع مختلف ترکیب شده و روند اکستروژن ان نیز بسیار دقیق و سریع است. در واقع نمای شیشه ای کرتین وال به صورتی طراحی می شود که قطعات آن برای آب بندی و یا سوار کردن لاستیک های درزبندی و همینطور هوابندی در وضعیت قابل قبولی قرار بگیرد.


انواع سیستم های معماری نمای شیشه ای کرتین وال

معماران و طراحان به طور کلی نمای شیشه ای کرتین وال از نظر ظاهر به میزان خط و خطوط بصری نمایان و غیر نمایان به کار رفته در ان دسته بندی می کنند.

در ابتدا یک سری خطوط کلی معمارانه طراحی می شود و سپس طراحی فاز دو آغاز می شود. طراحی این فاز به دو عامل اصلی بستگی دارد. یک گزینه استحکام سازه ای نما و گزینه دیگر خطوط نمایان پیش بینی شده است. در نظر داشته باشید که اجرای این خطوط می تواند به درپوش و یا بدون درپوش صورت بگیرد. معماران معتقد هستند که نمای شیشه ای کرتین وال باید به صورتی طراحی شود که هر بخش آن از بخش دیگر مجزا باشد یعنی طرح بندی که به کار می رود در وضعیت غیر متقارن قرار بگیرد .

یک نکته اساسی دیگری که در زمینه انواع نمای شیشه ای کرتین وال دیده می شود استفاده از نگهدارنده های دو بخشی است که البته می تواند در نهایت زیبایی ساختمان تأثیرگذار باشد. دقت نمایید که برای طراحی نمای شیشه ای کرتین وال لازم است یک بخش مجزا در نظر گرفته شود و بخش دیگر بر روی بخش اصلی سوار باشد.

خطور نمایان نما از دسته موضوعات مهم در معماری نمای شیشه ای کرتین وال محسوب می شود و البته گزینه هایی نیز وجود دارد که بدون خطوط نمایان محسوب می شود.

نماهای فریم لس به نمای بدون خطور نمایان گفته می شود که به دو شکل یو و فریم دار دسته بندی می شود که هر یک ویژگی های مخصوص به خود دارند. یک موضوع مهم را مدنظر قرار دهید که عموماً هر بخش از طراحی با توجه به فضای ساختمان و محیط پروژه تعیین می شود.

یعنی اگر یک بخش از بخش دیگر مجزا باشد چه خوب است که دسته بندی صورت گرفته فضای دقیقی را پوشش دهد. شایان ذکر است که عموماً در طراحی نمای شیشه ای کرتین وال باید در ابتدا بررسی شود که فضای مانور نمای بیرونی ساختمان به شکل است.

آیا هر بخش می تواند از بخش دیگر مجزا در نظر گرفته شود یا خیر در صورتی که فضای بیرونی کمی در دسترس باشد نیاز است در ابتدا یک نمای کلی برای سیستم در نظر گرفته شود و به این ترتیب عملکرد سیستم در وضعیت نرمال قرار می گیرد. اینطور که شواهد نشان می دهد نمای شیشه ای کرتین وال برای ساختمان های بلند با عرض کم می تواند یک انتخاب بسیار هوشمندانه باشد. خوشبختانه این نما دارای استحکام بالایی است و از نظر کیفیت هیچ مشکلی برای آن دیده نشده است.


بررسی دقیق خصوصیات نمای کرتین وال

برای نوشتن این مقاله از یکی از مقالات انگلیسی زبان مشهور استفاده کرده ایم و نمای کرتین وال دو پوسته که بر روی برج شانگ های در حال نصب است را مورد ارزیابی قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

عملکرد نمای کرتین وال دو پوسته

در حال حاضر نمای کرتین وال دو پوسته بر روی برج شانگهای چین نصب شده است و پیشرفتی که در طراحی این نما دیده می شود سبب شده تا بررسی های دقیق از سوی پژوهشگران بزرگ صورت بگیرد. برای ساختن این نما از تیم های بسیار سختکوش و کاربلد استفاده شده است.

یکی از ویژگی های بسیار مهم نمای کرتین وال دو پوسته این است که بین پوسته بیرونی یک سری فاصله های مختلف به نسبت کرتین های داخلی وجود دارد که شاید در کمتر پروژه ای چنین چیزی دیده شده باشد.

در طراحی نمای کرتین وال دو پوسته وال داخلی و وال خارجی وجود دارد. سیستم کرتین وال یک سیستم متشکل از لوله ها و تیرهای معلق هستند که به وسیله سازه های خرپایی آویزان شده است. میزان تحمل بار توسط سیستم های سازه ای اصلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور کلی در نمای کرتین وال دو پوسته کرتین وال ها چندین طبقه بر روی یک سری تیرهای رینگ مانند سوار می شوند به این ترتیب از پشت به هسته سازه ای متصل هستند. این آویزان شدن به طور دقیق و اصولی فراهم شده است.

در طراحی نمای کرتین وال دو پوسته به طور کلی شکل نهایی شبیه به چرخ های دوچرخه هستند که دارای پره های مدور بوده و از کت هسته به بخش بیرونی رسیده اند. البته این طراحی آن طور که توضیح داده می شود پیچیده نیست و بر روی دیوارهای بیرونی قابل نصب هستند. در واقع در این مسیر هیچ نوع دال سازه ای وجود ندارد و لوله ها در وضعیت از پیش ساخته شده بر روی تیرهای سازه ای رینگ شکل محکم می شوند.

در نمای کرتین وال دو پوسته ایجاد نقاط اتصال برای نصب و راه اندازی بسیار مهم است و نزدیک ترین نقطه در سازه های داخلی نیز به طور کلی دارای ساختار پیچیده غیر منطبق است. در واقع ساختار به کار رفته در این سازه یکی از پیچیدگی های مهم محسوب می شود و چالشی بزرگ پیش روی طراحان است.


ویژگی های مهم نمای کرتین وال دو پوسته


یکی از ویژگی های بسیار مهم نمای کرتین وال دو پوسته این است که از نظر تحمل سختی بسیار بالاتر از گزینه های قبلی است. در این محصول از رینگ های مدور سازه ای استفاده شده است. و وزن کرتن وال بر روی سازه به طور دقیق بارگذاری می شود. در این روش انحراف ساختار به طور دقیق فراهم شده است و سبب می شود که تمامی انحراف ها به شکل دقیق بر روی رینگ تجمع نماید.

در طراحی نمای کرتین وال دو پوسته در ابتدا طبقه اول ساختمان تکمیل شده و اتصال به استراکچر به طور دقیق صورت می گیرد. تیرهای سازه ای بر روی زمین در امتداد رینگ های عمودی قرار می گیرد و به این ترتیب کنترل های سازه ای در برابر بارهای جانبی بسیار دقیق و درست صورت می گیرد. نمای کرتین وال دو پوسته همان نمای پوسته دوم از جنس کرتین وال است.

یکی از چالش های مهمی که نمای کرتین وال دو پوسته ایجاد کرده است تأثیری که نور و چشم اندازها این بنا بر روی مستأجران و ساکنان ساختمان فراهم می سازد. در نظر داشته باشید که پتانسیل مهم در فریم کرتین و همینطور پوشش های شیشه ای و سیستم های نمای کرتین وال از دسته گزینه های مهمی بوده و عدم بررسی دقیق آن قطعاً مشکل ساز خواهد بود.

میزان نورگیری در نمای کرتین وال دو پوسته بسیار بیشتر از گزینه های قبلی است و این روند سبب می شود که شیشه ها در وضعیت شفاف قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که یک حس خوب نور طبیعی فیلتر شده با استفاده از کرتین وال بیرونی در فضای دهلیزه قرار گرفته و این روند زاویه دید را به طور مستقیم تنظیم می کند.


چالش های نمای کرتین وال دو پوسته


یکی از چالش های مهمی که در زمینه نمای کرتین وال دو پوسته دیده می شود نوسانات موجود است. در صورتی که ساختمان در وضعیت نوسانات قرار بگیرد شاید نتواند پیگیری دقیق و درستی اعمال نمود و این روند سبب می شود که از نظر امنیت کنی نگرانی ایجاد شود.

موضوع دیگر که از جمله نگرانی های نمای کرتین وال ترکیب اصلی قطعات و پنل های نصب شده بیرونی با بخش های درونی است. یعنی یک موضوع بسیار مهم وجود دارد و آن هم سیستم های نصب شده بیرونی هستند که سبب می شود دسترسی به آنها به شکل دقیق و درست صورت نگیرد. در نظر داشته باشید که جنبه های پویا در نمای کرتین وال بسیار دیده می شود و اینطور که مشخص شده است در این نما هرچه بررسی های عمیق بیشتر شود می تواند مسیر را دشوارت نماید.


طراحی نمای کرتین وال

طراحی نمای کرتین وال یکی از انواع نما های موجود در بازار است که هم زیبایی و هم کارکردی فوق العاده دارد. نمای مورد نظر ما از شیشه و فلز ساخته می شود و نمایی چشم نواز به ساختمان می بخشد.

از مهم ترین ویژگی هایی که طراحی نمای کرتین وال wall curtin دارد، بهینه سازی مصرف انرژی است. نمای مذکور این قابلیت را دارد که همچون یک عایق عمل کند. وقتی نما مانند عایق کار می کند، از اتلاف انرژی جلوگیری می کند و هزینه های انرژی هم کمتر می شود.

علاوه بر آن با توجه به اینکه از شیشه در طراحی نمای کرتین وال استفاده شده است، ساعات زیادی از روز نور در خانه یا محل کار شما پخش می شود. این کارکرد نیاز به انرژی برق را کاهش می دهد. به طور کلی اجرای این نما تا حد زیادی سبب کاهش هزینه های شما در دراز مدت می شود.

طراحی نمای کرتین وال و نصب آن باید به درستی صورت بگیرد. در این صورت می تواند سال ها دوام آورد و به خوبی عمل کند. این نما به خوبی روی ساختمان را در بر می گیرد و در برابر رطوبت مقاومت کافی را دارد.

با خیال راحت می توانید از آن برای فصول سرد سال و مناطق مرطوب استفاده کنید. هر چقدر درباره اجرای نما و البته طراحی نمای کرتین وال بیشتر بدانید، بهتر می توانید تصمیم گیری کنید. در این مقاله قصد داریم درباره مزایای استفاده از نمای کرتین وال wall curtin ، ماهیت و تعریف این نما، کارکرد آن و تاثیری که بر راندمان حرارتی ساختمان می گذارد، صحبت کنیم.


نمای کرتین وال wall curtin

برای انتخاب یک نمای مناسب باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید. شما باید به بودجه خود، مقاومت، دوام و زیبایی شناسی نما توجه کافی را داشته باشید. هر نمایی متناسب با نیاز و شرایط ساختمان متفاوت است.

پس از آن است که ظاهر و زیبایی اهمیت پیدا می کند؛ زیرا امروزه با پیشرفت صنعت ساختمان سازی عملکرد هم بخشی از ویژگی های نما را در بر می گیرد. بخش بیرونی یا نمای ساختمان می تواند در معرفی برند برای کسب و کارتان اثرگذار باشد.

در این شرایط است که وجود یک نمای کرتین وال می تواند ظاهری مدرن و ظریف به ساختمان ببخشد. در جهت ساخت این نما می توانید از مواد آلومینیومی و سبک استفاده کنید. به طور کلی اجرای یک نما می تواند هزینه های زیادی برای صاحبان ساختمان یا صاحبان سرمایه داشته باشد.

با این حال وجود یک نمای کرتین وال wall curtin می تواند یک راه حل برای صرفه جویی در هزینه ها باشد. برای شناخت هر چه بیشتر با این نما باید با مزایای آن بیشتر آشنا شوید.


نور را وارد ساختمان می کند

با کمک شیشه های به کار برده شده در نمای کرتین وال نور طبیعی به راحتی در ساختمان پخش می شود. وقتی شیشه ها با نور طبیعی خورشید ترکیب می شوند، فضا را به بهترین شیوه روشن و درخشان می کنند. با روشن تر شدن ساختمان، فضای داخلی بزرگ تر به نظر می آید. در ساعات زیادی از روز به نور مصنوعی و استفاده از انرژی برق نیاز نیست و این هزینه ها را کاهش می دهد.


از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند

استفاده از شیشه در نما و هر یک از دیگر اجزای یک ساختمان می تواند به زیبایی آن بیفزاید. شیشه ها می توانند زیبایی ساختمان را بیشتر کنند. به طور کلی استفاده از این نما می تواند ظاهری چشم نواز به ساختمان ببخشد.


امنیت کافی را دارد

منظور از امنیت مقاومت بالای نمای کرتین وال در برابر تهدید های طبیعی مثل باد و باران شدید است. در فصول سرد سال رطوبت نمی تواند به آن نفوذ کند و باعث خرابی ساختمان نمی شود. به علاوه پانل های شیشه ای نمای کرتین وال به مرور زمان شل نمی شوند و احتمال افتادن آن وجود ندارد.


قابلیت تنظیم بالایی دارد

پانل های نمای کرتین وال wall curtin وزن سازه را تحمل نمی کنند؛ به این ترتیب است که یک عنصر انعطاف پذیر و کارآمد برای ساختمان محسوب می شود. با توجه به ماهیتی که این نما دارد، به راحتی و در هر ساختمانی قابل نصب است. نمای مورد نظر همچنین می تواند تنظیمات مختلفی را به خود بپذیرد.


مجری نمای کرتین وال

یکی از دغدغه های بسیاری از افراد، خصوصا در شهر های شلوغ بحث سر و صداست. مجری نمای کرتین وال می تواند با استفاده از این نما یک حریم خصوصی ایجاد کند. سر و صدا با وجود نمای کرتین وال wall curtin به ساختمان وارد نمی شود و خصوصا برای افراد در ساختمان های تجاری ایجاد مزاحمت نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کرتین وال فیس کپ با کارشناسان ما تماس بگیرید.