پارتیشن شیشه ای فریم لس

مقاله


پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم لس یا بدون قاب یکی از انواع پارتیشن ها برای استفاده در اداره و خانه است. این پارتیشن با هر نوع از دکوراسیونی قابل هماهنگی است. خصوصا اگر دکوراسیون شما مدرن باشد، این پارتیشن تکمیل کننده آن خواهد بود.

پارتیشن شیشه ای بدون قاب نور را از خود عبور می دهد و برای ساعات زیادی از روز شما را از سیستم های روشنایی مصنوعی بی نیاز می کند. شیشه یکی از مصالح مهم و کاربردی در ساختمان سازی و البته دکوراسیون داخلی است. آن ها تلفیقی از ظرافت، زیبایی و دوام هستند.

شیشه ها به خوبی می توانند فضا های کاری یا غیر کاری را از هم جدا کنند. تطبیق پذیری شیشه بسیار بالاست؛ به همین دلیل امکان سفارشی سازی یا اعمال سلیقه روی آن وجود دارد. با توجه به اینکه بخش زیادی از پارتیشن شیشه ای فریم لس را شیشه تشکیل می دهد، باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود.

شیشه ها در جنس، رنگ و طرح های مختلفی برای سفارشی سازی پارتیشن در بازار وجود دارند. هر یک از آن ها دارای مقاومت و ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره دلیل استفاده از پارتیشن شیشه ای بدون قاب، ماهیت پارتیشن شیشه ای بدون قاب، انواع شیشه مورد استفاده برای ساخت پارتیشن و نحوه انتخاب و اجرا نمای شیشه ای فریم لس صحبت کنیم. در صورتی که به جداسازی فضای ساختمان نیاز دارید، این نوع پارتیشن را به عنوان یکی از گزینه های اصلی در نظر داشته باشید؛ زیرا جلوه بسیار زیبایی به محیط اطراف شما می بخشد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره انواع پارتیشن بندی اداری هستید به این صفحه مراجعه کنید.


پارتیشن شیشه ای فریم لس و نیاز ما

پارتیشن های شیشه ای یک گزینه برای ارتقاء سطح دکوراسیون داخلی محل کار یا خانه شما هستند. پارتیشن شیشه فریم لس و با فریم از گزینه های موجود هستند که به هر چه جذاب تر شدن محیط کمک می کنند. برای اینکه با این پارتیشن بیشتر آشنا شوید، مزایای آن را مطالعه کنید.

  • دوام بالا

شیشه و مواد اولیه ای که برای ساخت پارتیشن شیشه ای فریم لس استفاده می شوند، در برابر انواع آب و هوا و ضربه مقاوم است. پارتیشن های قاب دار، در طول استفاده دچار خوردگی می شوند. با وجود پارتیشن شیشه ای بدون قاب مشکل خوردگی و هزینه بالای آن حل می شود.

  • طراحی لوگو

هر شرکت نام و اعتباری دارد که روی شیشه های موجود در شرکت قابل حک شدن است. علاوه بر آن پارتیشن شیشه ای فریم لس سطح وسیعی را برای پیاده کردن طرح لوگو ارائه می کند. علاوه بر آن می توانید طرح های هنری متفاوتی را روی پارتیشن شیشه ای ایجاد کنید.

  • زیبایی بصری

پارتیشن شیشه ای فریم لس از نظر زیبایی بصری از پارتیشن های قاب دار، بهتر است. این نوع پارتیشن ها جذابیت و زیبایی بیشتری ارائه می کنند. آن ها با هر دکوراسیونی قابل هماهنگی هستند و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.

مجموعه دربیران مفتخر است تمامی خدمات مربوط به پارتیشن دوجداره را در اختیار شما قرار دهد.

  • نور طبیعی بیشتر

نور طبیعی برای دید بهتر در ساختمان و البته بینایی مفید است. در صورتی که کل روز در معرض نور مصنوعی قرار بگیرید، دچار مشکلاتی در بینایی خواهید شد. پارتیشن شیشه ای فریم لس نور زیادی را در سطح ساختمان، فضای کاری یا خانه پخش می کند و شما را از سیستم های روشنایی مصنوعی بی نیاز می کند.

به این شکل با کاهش هزینه های قبض مواجه خواهید شد. با این نوع پارتیشن هیچ مانعی برای جلوگیری از نور طبیعی وجود ندارد. در ضمن این ویژگی پارتیشن شیشه ای بدون قاب برای کسانی که به گیاهان علاقه دارند، کاربردی است؛ زیرا گیاهان به نوری که پارتیشن بدون قاب پخش می کند، نیاز دارند.

  • امنیت

پارتیشن شیشه ای فریم لس به اندازه کافی مقاوم و ایمنی است. برای ساخت این پارتیشن ها معمولا از بهترین و با کیفیت ترین نوع شیشه ها استفاده می شود. آن ها شیشه های ضخیمی هستند که به راحتی آسیب نمی بینند و شکسته نمی شوند. با توجه به اینکه از قاب برای پارتیشن فریم لس استفاده نمی شود، از ساختاری ایمن و یکپارچه برخوردار است.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره پارتیشن فریم لس هستید به این صفحه مراجعه کنید.


اجرا نمای شیشه ای فریم لس

اجرا نمای شیشه ای فریم لس یکی از کاربردی ترین پارتیشن هاست که خود انواع مختلفی دارد. همانطور که از نام این پارتیشن پیداست، برای نصب آن به فریم و قاب احتیاجی ندارید. اتصالات شیشه ها در این نوع پارتیشن به شکل های مختلفی صورت گرفته است.پارتیشن های بدون قاب ترکیبی از شیشه ها و اتصالات فلزی است. اتصالات فلزی در رنگ های مختلفی قابل سفارش و خریداری هستند.

اگر بخواهیم پارتیشن شیشه ای فریم لس را تعریف کنیم، باید بگوییم که به طور کلی پارتیشن، یک دیوار شیشه ای است که برای جداسازی فضا های باز مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی پارتیشن شیشه ای یک جایگزین برای تخریب و بازسازی دیوار هاست. به دلیل شفافیتی که شیشه های این پارتیشن دارند، نور طبیعی موجود در اتاق را فراهم می کند.

در محل های اداری اجرا نمای شیشه ای فریم لس رایج است؛ زیرا آن ها تا حدودی برای کارمندان فضای خصوصی ایجاد می کنند و صدا های مزاحم برای هر کارمند را کاهش می دهند. شیشه هایی که برای ساخت این پارتیشن استفاده می شوند، انواع مختلفی دارند.

هر یک از شیشه ها دارای درجه بندی مقاومت در برابر آتش هستند. در صورتی که به موارد ایمنی در برابر آتش و آسیب ها اهمیت می دهید، به این ویژگی توجه داشته باشید.

ما در مقاله های قبلی درباره نمای اسپایدر توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


اجرای شیشه ای فریم لس

اجرای شیشه ای فریم لس یکی از پر کاربرد ترین و شیک ترین نما هایی است که می توانید برای یک ساختمان تجاری یا مسکونی استفاده کنید. به طور کلی شیشه ها در نمای ساختمان بسیار کاربردی هستند.

وظیفه اصلی آن ها این است که همچون یک پوسته از ساختمان مراقبت کنند و در عین حال باعث زیبایی ظاهر آن ها شوند. آن ها با قاب یا بدون قاب مورد استفاده قرار می گیرند.

نمای فریم لس همان نمای بدون قاب است که طرفداران زیادی دارد. مهم ترین دلیل محبوبیت این نوع نما، زیبایی منحصر به فرد آن است. این نما از بیرون، ظاهری شیک و منحصر به فرد دارد.

نمای شیشه ای فریم لس می تواند نور را بدون مانعی در سطح ساختمان بتاباند و باعث بزرگ تر دیده شدن ساختمان شود. اجرای شیشه ای فریم لس در رنگ ها و بافت های گوناگونی وجود دارد.

با توجه به تطبیق پذیری بالای شیشه، شما می توانید محصول مورد نظرتان را در طرح و رنگ دلخواه سفارش دهید. علاوه بر آن شیشه ها در جنس های متنوعی وجود دارند که هر یک از آن ها دارای ویژگی های خاصی هم هستند.

اگر در حال ساخت و ساز یک ساختمان تجاری یا مسکونی هستید، این مقاله شما را با نمای فریم لس آشنا می کند. در ادامه می توانید درباره دلیل استفاده از این نما، مزایای نمای شیشه ای فریم لس و نکات مهمی درباره مراقبت و نگهداری از آن بخوانید.


نمای شیشه ای فریم لس

یک نمای شیشه ای بدون قاب می تواند کل ساختمان را دگرگون کند و ظاهری مدرن به آن ببخشد. زیبایی این نوع نما بسیار منحصر به فرد است و برای ساخت آن از شیشه های ضخیم و محکم استفاده می شود.

با وجود این شیشه های محکم، برای پشتیبانی از نصب، نیازی به قاب های مختلف نیست. در اجرای شیشه ای فریم لس از قاب های آلمینیومی و استیل نازک و ضخیم خبری نیست. شیشه های بدون قاب در طول روز می درخشند و به هیچ وجه جلوی نور را نمی گیرند. در صورتی که به یک نمای شیک و مدرن نیاز دارید، این نما مناسب شماست.

شیشه یکی از محبوب ترین مصالح برای ساخت و ساز یا نمای یک ساختمان محسوب می شود. به طور کلی اصل کلمه نمای یا "Facade" از زبان فرانسه می آید؛ این کلمه به معنای جلو است.

استفاده از شیشه در اجرای شیشه ای فریم لس باعث بیشتر شدن نور در سطح ساختمان و حتی بزرگ تر دیده شدن آن می شود. به پوشش شیشه ای نمای بیرون از ساختمان، نمای شیشه ای گفته می شود.

در احداث ساختمان های مدرن تجاری و مسکونی از شیشه به وفور استفاده می شود. شیشه هایی که برای نمای شیشه ای فریم لس استفاده می شوند، عایق صدا و گرما هستند و ظاهری مدرن به ساختمان می دهند. به دلیل ساده بودن متریال نمای شیشه ای، از آن به مقدار زیادی استفاده می شود.


اجرای شیشه ای فریم لس و مزایا

شیشه هایی که برای نمای شیشه ای فریم لس استفاده می شوند، از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند. این شیشه ها می توانند به خوبی در برابر باد شدید و باران مقاومت کنند.

شیشه های شفاف به نور اجازه می دهند تا در سطح خانه یا ساختمان پخش شود. این شیشه ها سطحی براق و صاف دارند و به طور موثری تمیز می شوند. بر خلاف بسیاری از مصالح، نگهداری این جزء ساختمان بسیار راحت است.

شیشه در طیف وسیعی از رنگ ها تولید می شود که هر یک از آن ها برای جای خاصی قابل انتخاب هستند. شیشه ها در برابر اشعه فرابنفش مقاوم هستند و دچار ترک خوردن، شکستن و تغییر رنگ نمی شوند.

یکی از مهم ترین مشخصه هایی که اجرای شیشه ای فریم لس دارد، این است که در برابر جریان الکتریکی همچون عایق عمل می کند. شما می توانید برای اجرای شیشه ای فریم لس، شیشه را نیمه شفاف سفارش دهید یا به شکل های مختلف آن را قالب گیری کنید.

در ضمن شیشه در اثر قرار گرفتن در معرض رطوبت زنگ نمی زند و سلامت خود را حفظ می کند. علاوه بر همه امتیازات کاربردی اجرای شیشه فریم لس از نظر ظاهری بسیار زیباست.


اجرای شیشه فریم لس

در گذشته اجرای شیشه ای فریم لس صرفا در جهت زیبایی شناسی اهمیت داشت. امروزه نمای ساختمان علاوه بر زیبایی، از نظر عملکردی هم بسیار مهم است. در معماری، نما از عناصر مهم و قابل توجه ساختمان است؛ به همین دلیل برای انتخاب، گزینه های مختلفی وجود دارد.

نما به یک ساختمان کمک می کند تا از ساختمان های دیگر متمایز شود. یکی از راه های عالی برای تلفیق ساختمان با محیط اطراف، اجرای شیشه ای فریم لس یا آینه ای است.

این مواد تاثیر فوق العاده ای در انعکاس نور و شکل محیط اطراف دارند. این مواد اولیه همچنین در برابر آسیب ها و شرایط جوی مختلف مقاوم و سازگار هستند. اگر می خواهید با اجرای شیشه ای فریم لس منحصر به فرد باشید، می توانید از رنگ ها و شکل های هندسی تند و متنفاوت استفاده کنید.

این ایده ها می توانند برای شرکت ها و ساختمان هایی که به نوآوری اهمیت می دهند، ایده آل باشند. علاوه بر ایده های کلی بر جزئیات هم تمرکز کنید و متناسب با جزئیات، شیشه یا نمای مورد نظرتان را انتخاب کنید.

به طور مثال در نظر بگیرید که نما در شب چگونه خواهد بود؟ نمای کلی با توجه به جاده ها و قسمت های دیدنی اطراف چگونه باید تنظیم شود؟ بسیاری از ساختمان های مدرن از اجرای شیشه ای فریم لس برای قسمت بیرونی ساختمان استفاده می کنند.

این نما می تواند به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان کمک کند. این شیشه ها می توانند دمای داخلی را کنترل کنند و نیاز به لوازم روشنایی را کاهش دهند.


اجرای انواع نمای شیشه ای فریم لس

پس از اجرای شیشه ای فریم لس باید فکری برای مراقبت و نگهداری آن هم بکنید. نما همچون یک عایق رطوبتی برای ساختمان عمل می کند. بسیاری از ساختمان های شرکتی به خاطر ظاهر شیکی که این نما دارد از آن استفاده می کنند.

آن ها علاوه بر جذابیت بیرونی، نور طبیعی را هم به دفتر کار وارد می کنند. وجود نور کافی در ساختمان به افزایش بهره وری کارکنان و سلامت آن ها کمک می کند. شیشه به دلیل شفافیت و ظاهر منحصر به فردی که دارد، به مراقبت خاصی هم نیاز دارد. در ادامه می توانید با نکاتی درباره مراقبت از شیشه پس از اجرای شیشه ای فریم لس آشنا شوید.


بررسی ایمنی

برای اطمینان از ایمنی مردم و ساکنین ساختمان باید به صورت منظم سلامتی شیشه ها بررسی شود. این کار به شما کمک می کند تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری کنید.


بررسی منظم از نظر نشت آب و هوا

نکاتی مثل رطوبت ساختمان باید به صورت مرتب حل شود. این نکته به دوام و پایداری ساختمان کمک می کند و کیفیت هوای داخل ساختمان را بهبود می بخشد.


نظارت بر ساختار سقف

همانطور که گفتیم اجرای شیشه ای فریم لس به پایداری ساختمان کمک نمی کند و یک سازه غیر باربر است. یک نمای شیشه ای بیشتر در جهت زیبایی و بهبود ظاهر ساختمان کاربرد دارد. به این ترتیب باید تیر های ساختمان و سلامت کل سازه را به صورت مرتب بررسی کنید.


تمیز کردن

یکی از نکات مهم درباره اجرای شیشه ای فریم لس تمیز کردن آن است. معمولا برای تمیز کردن شیشه از مقداری آب تمیز و شوینده استفاده می کنند. این که در چه برنامه زمانی شیشه های فریم لس را تمیز کنید، کاملا به شرایط محیطی شما بستگی دارد.

به طور مثال اگر قصد اجرای شیشه ای فریم لس در یک منطقه پر ترافیک، پر گرد و غبار یا نزدیک به دریا را دارید، باید یک برنامه منظم و پر کار برای تمیز کردن آن تدارک ببینید. در صورتی که تمیز کردن معمولی پاسخگو نباشد و لکه های پر قدرتی مثل لکه های روغنی روی شیشه ها باشد، باید از مواد تمیز کننده و حلال آن استفاده کنید.

با وجود اینکه نمای شیشه ای فریم لس به مراقبت و نگهداری خاصی نیاز دارد ولی از نظر زیبایی منحصر به فرد است. همانطور که گفتیم امروزه نمای شیشه ای صرفا زیبا نیست و از نظر کاربردی هم نظر کاربران را به خود جلب کرده است.

با این نمای شیشه ای بهره وری از انرژی تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. این نکته را به خاطر بسپارید که اجرای نمای شیشه ای به معنای باربر بودن آن نیست و نمی تواند وزن بار را تحمل کند.

با این حال شیشه هایی که برای ساخت این نوع نما مورد استفاده قرار می گیرند، باید از استحکام کافی برخوردار باشند. استحکام این شیشه ها به این معناست که آن ها در برابر باد های شدید و باران به اندازه کافی مقاوم هستند.

با این حال سلامت آن ها و عدم نشتی را به صورت مرتب بررسی کنید. در نهایت با این نوع نما هم زیبایی ساختمان را تضمین کنید و هم بهره وری انرژی را افزایش دهید.