پارتیشن شیشه ای

آنچه در اين مقاله خواهيد خواند

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای این روزها جای خود را به دیوارهای باربر و جدا کننده داده است.

امکان استفاده بیشتر از نور طبیعی, ایجاد فضایی کاملا کاربردی, هزینه نگهداری پایین, عمر بسیار بالا در کنار زیبایی منحصر به فردی که فقط مختص پارتیشن شیشه ای است همگی باعث شده اند تا تقاضا برای اجرای پارتیشن روز به روز بیشتر از قبل باشد.

طیف بسیار گسترده یراق آلات, شیشه و پروفیل های صنایع شیشه دربیران به ما در برطرف کردن نیاز مشتری به کامل ترین شکل ممکن کمک شایانی می کند.


پارتیشن شیشه ای را از نظر عایق می توان به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم بندی کرد:


پارتیشن های تک جداره از پروفیل آلومینیوم به عنوان اسکلت یا فریم کار استفاده می شود.این فریم ها بسته به نیاز و درخواست مشتری می توانند در عرض های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.بعد از قرار گیری فریم های در جای خود از یک لایه شیشه سکوریت به عنوان پوشش فضای بین فریم ها استفاده می شود.این پارتیشن ها می توانند کاملا بدون فریم باشند!در پارتیشن های دو جداره نیز از آلومینیوم به عنوان فریم استفاده میشود با این تفاوت که از شیشه دو جداره به جای شیشه تک جداره استفاده می شود. پارتیشن های دو جداره تا 70 درصد از نفوذ صدای مزاحم به داخل اتاق و بالعکس جلوگیری می کنند. جنس فریم آلومینیوم, نصب و آب بندی مناسب همگی نقش مهمی در کیفیت پارتیشن های دو جداره دارند.

از محاسن پارتیشن شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 طراحی منحصر به فرد

 طراحی انعطاف پذیر و کاربردی برای استفاده از شیشه های تک و دو جداره,چند وجهی و منحنی

 قابلیت استفاده از شیشه های 8 , 10 و 12 میلیمتری

 نصب و سریع و آسان

 و ...

امکان استفاده از شیشه های مات شونده (switchable glass) به جای شیشه های معمولی فضای مدرن کاری شما را کامل تر میکند.

رزومه کاری ما در زمینه اجرای پارتیشن شیشه ای معرف کیفیت کار ما است.

عمر پارتیشن شیشه ای عموماً زیاد است و نصب آن نیز سریع صورت می گیرد در واقع از نظر کاربری این محصول بسیار عالی ظاهر شده است. اتصالاتی که در پارتیشن شیشه ای به کار می رود بسیار دقیق و اصولی است. شکسته شدن شیشه های پارتیشن های شیشه ای عموماً با نگرانی همراه نیست.


مزایای پارتیشن شیشه ای اداری 


پارتیشن شیشه ای اداری سبب می شود که فضای تجاری کار بزرگتر به نظر برسد. فعال بودن یک فضای اداری خود یک نوع بیلبورد تبلیغاتی محسوب می شود و سبب می شود که تعامل و همکاری کارکنان بیشتر شود.

پارتیشن شیشه ای اداری دارای زاویه دید بالاتری است و هدف از این سبک پارتیشن نیز همین است یعنی باید فضای اداری به صورتی مشخص شود که راندمان کاری بالاتر اعلام شود. ارتباط بصری و چشمی دقیق در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

وقتی از پارتیشن شیشه ای اداری برای یک اداره استفاده می شود کارمندان می توانند از فعالیت هم به صورت همزمان اطلاع داشته باشند و این موضوع یکی از ویژگی های خوب پارتیشن شیشه ای اداری محسوب می شود.

پارتیشن های شیشه ای دارای انعطاف پذیری بالایی است و سبب می شود که ایده ای که در ذهن افراد وجود دارد به طور دقیق و اصولی به نتیجه برسد.

تمیز کردن پارتیشن شیشه ای اداری بسیار آسان است به طوری که یک دستمان و شیشه شور برای تمیز کاری کافی خواهد بود.

هزینه نصب پارتیشن شیشه ای اداری در مقایسه با ساخت دیوارهای ثابت بسیار کمتر است. شما برای نصب این نوع از پارتیشن ها نیازی به تغییر کلی بخش های ساختاری داخلی ندارید. استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری سبب می شود که مصرف انرژی کاهش یابد. در نظر داشته باشید که به طور کلی لامپ ها و یا چراغ های الکتریکی در طول روز نیاز نبوده و این نوع از پارتیشن در زاویه سازی نور نقش پررنگی دارند.ویژگی های مهم پارتیشن شیشه ای اداری 

پارتیشن شیشه ای اداری به صورتی طراحی شده است که سبب می شود روشنایی کافی در طول روز ایجاد شود. می دانیم که نبود نور طبیعی در محیط کاری سبب می شود که کارکنان خسته شده و راندمان کار بسیار کم می شود.

یک تصور اشتباه در خصوص پارتیشن های شیشه ای وجود دارد به این صورت که عده ای از افراد گمان می کنند که استفاده از جنس شیشه در پارتیشن شیشه ای اداری سبب می شود که حریم خصوصی از بین برود. در چنین شرایطی می توانید از شیشه های مات استفاده نمایید این شیشه ها ضمن ایجاد نور کافی سبب می شود که حریم خصوصی بیشتر رعایت شود.

این سبک از پارتیشن ها از نظر عایق صوتی نیز رتبه خوبی دارند. استفاده از شیشه های دو جداره در این پارتیشن ها سبب می شود که از میزان نفوذ سر و صدا تا حد زیادی کاسته شود.

تنوع در جنس پارتیشن های شیشه ای بسیار زیاد است و رنگ بندی جدید آن نیز به نسبت محصولات قدیمی بیشتر دیده می شود.نکات مهم نصب پارتیشن شیشه ای اداری 

حال می خواهیم یک سری نکات مهم در زمینه نصب پارتیشن شیشه ای اداری را مورد ارزیابی قرار دهیم:

1- اولین و مهمترین بخش برای نصب پارتیشن شیشه ای اداری تقسیم بندی دقیق و اصولی فضا است تقسیم بندی ها باید به صورتی باشد که از فضای موجود به بهینه ترین شکل ممکن استفاده شود بنابراین نیاز به محاسبات مهندسی است.

2- باید بررسی صورت بگیرد که در صورت نصب پارتیشن شیشه ای نیاز به تخریب کدام بخش ها است و چطور می توان تخریب را کمتر نمود. تخریب بنا در نصب پارتیشن شیشه ای اداری باید به شکلی صورت بگیرد که هر بخش از بخش دیگر مجزا به نظر برسد و کمتری آسیب به ساختمان اصلی وارد شود.

3- پارتیشن شیشه ای اداری باید از نظر زمانی نیز سریع باشد به طوری که نیاز به تعطیل شدن شرکت نباشد.

4- برخی از مدیران علاقمند به استفاده از درب بازشوی کشویی در پارتیشن شیشه ای اداری هستند و عده ای دیگر گزینه لولایی را بهتر می دانند بنابراین باید به طور دقیق مشخص شود که کدام یک بهتر است و استفاده از آن نیاز به ابزارهای کمکی دارد.

5- رنگ های کوره های و یا سازه های استنلس استیل به صورت ترکیب با پارتیشن شیشه ای بسیار دیده شده است و می بایست پیش از نصب تصمیم نهایی در این هزینه فراهم شود.

6- در صورت استفاده از فریم های آلومینیومی برای پارتیشن های شیشه ای باید از رنگ های کوره ای دقیق و درستی استفاده شود رنگ های کوره ای لاستیک خور برای آب بندی باید به طور دقیق تنظیم شده باشد

7- استفاده از شیشه های سکوریت درجه یک دارای آرم در این زمینه بسیار مهم بوده و باید به طور دقیق ترتیب اثر داده شود.

8- فضای ایمنی بالا در نصب پارتیشن شیشه ای اداری بسیار مهم است و عموماً باید از قفل های برقی و یا اثر انگشت برای این سری از پارتیشن ها استفاده شود.

9- گستردگی فضا در اجرای پارتیشن شیشه ای اداری اهمیت دارد. در واقع پارتیشن ها باید در جهتی استفاده شود که به هیچ عنوان سبب کور شدن بخش های ورودی نشده و همینطور بهتر است که فضاهای بلااستفاده توسط پارتیشن های شیشه ای پوشانده شود به این ترتیب زیبایی بیشتری در محیط نصب ایجاد می شود.

10- طراحی محیط باید پویا باشد. یعنی استفاده از یک روش نصب هرگز نمی تواند انتخاب خوبی باشد این نکته را در نظر داشته باشید که پنل های بلند و محیط های مجزا که برای پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود باید حریم خصوصی را به طور دقیق رعایت نمایند.

11- استایل پارتیشن شیشه ای اداری بسیار مهم است، استفاده از یک استایل خاص برای تمام بخش ها اصل غافلگیری را کم می کند و از نظر دکوراتیو هرگز انتخاب خوبی نخواهد بود. در نظر داشته باشید که برای نصب پارتیشن شیشه ای اداری باید از به روز ترین ایده های مدرن استفاده شود چه خوب است که بخش بندی های صورت گرفته مناسب باشد یعنی هر بخش از بخش دیگر متمایز به طوری که فضای کاری همان بخش سازگار باشد.

12- در صورتی نیاز به وجود حریم خصوصی بیشتر در اداره است حتما می بایست درجه ماتی شیشه اندازه گیری شده و سپس نصب صورت بگیرد.مقالاتی که شاید دوست داشته باشید بخوانید:

دانستنی هایی درباره طراحی و اجرای نمای ساختمان

نمای کرتین وال

مقاله جامع درباره نمای فریم لس

نرده شیشه ای و مزایای آن

پارتیشن شیشه ای

1395/11/18

ارسال نظر کاربران

شما هم می توانید در مورد این پروژه نظر بدهید