پارتیشن دوجداره

مقاله


پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره یکی از لوازم و تجهیزاتی است که در ساختمان های اداری، بسیار استفاده می شود. به طور کلی پارتیشن وسیله ای است که یک فضای واحد را به راحتی بخش بندی می کند. با توجه به کاربردی و مفید بودن این پارتیشن، در ساخت آن روش ها و ساختار های متفاوتی را به کار می گیرند. پارتیشن با فریم ها و رنگ های متنوعی ساخته می شود که هر کدام برای مکان متفاوتی استفاده می شوند. چه نیاز به یک پارتیشن ثابت داشته باشید و چه به دلیل فضای کم، بخواهید آن را جا به جا کنید، محصولی مناسب برای شما وجود خواهد داشت.

پارتیشن ها با مواد اولیه مختلفی ساخته می شوند که هر یک از آن ها از میزان مقاومت متفاوتی برخوردار هستند. اگر می خواهید در عین جدا کردن و بخش بندی ساختمان، فضا را محدود نکنید و جلوی نور را نگیرید، استفاده از یک پارتیشن شیشه ای دوجداره انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت پارتیشن تک جداره با دوجداره، مزایای استفاده از شیشه دوجداره، ماهیت پارتیشن دوجداره و دسته بندی های مختلف آن صحبت کنیم.


تفاوت پارتیشن دوجداره با پارتیشن تک جداره

پارتیشن شیشه ای می تواند مکان ها را به بهترین نحو تقسیم بندی کند. پارتیشن دو جداره یک سیستم پارتیشن بندی همه کاره با عایق بندی صوتی مناسب است. سیستم پارتیشن تک جداره در ظاهر شبیه به سیستم پارتیشن دو جداره است ولی فریب نخورید.

پارتیشن دوجداره با عملکرد بهتری که در عایق کردن صدا دارد، در دفاتر، نمایشگاه ها، طبقات ساختمان و... استفاده می شود. پارتیشن تک جداره و دوجداره هر دو شفافیت و زیبایی را به یک اندازه تضمین می کنند.

تفاوت این دو نوع شیشه، در این است که شیشه دوجداره 2 لایه شیشه به هم چسبیده دارد که عایق خوبی هم در برابر صدا هستند. پارتیشن شیشه ای دارای شیشه هایی با ضخامت 10 تا 12 میلیمتری است.

این پارتیشن ها در رنگ های سفید، نقره ای، خاکستری تیره و مشکی رایج تر هستند. با وجود این نوع پارتیشن، کمترین میزان صدا منتقل می شود و سکوت خصوصا در ساختمان های اداری به صورت پارتیشن اداری رعایت می شود.


پارتیشن دوجداره و مزایا

پنجره یا پارتیشن دو جداره معمولا از لایه ای گاز آرگون یا کریپتون پر شده است. هم شیشه و هم شکاف هوا رسانای ضعیفی برای گرما هستند. پنجره و پارتیشن دوجداره به دلیل مقرون به صرفه بودن و عملکرد متوسط گزینه مناسبی محسوب می شود.

مزایایی که این شیشه دارد، سبب استفاده از آن در مکان ها و صنایع مختلف شده است.

  • عایق هوا

شیشه دوجداره با این قابلیت می تواند هوای داخل را در فصل زمستان گرم و در فصل تابستان خنک نگه دارد. پارتیشنی که با این شیشه ساخته می شود، هوای گرم یا خنک را در محدوده مشخصی نگه می دارد.

  • هزینه های کمتر

سیستم گرمایشی و سرمایشی با وجود یک شیشه دوجداره بهینه تر کار می کنند. این بدین معناست که انرژی هدر نمی رود. در فصل تابستان یک شیشه دوجداره اجازه ورود هوای گرم به داخل ساختمان را نمی دهد.

  • کاهش سر و صدا

فرقی نمی کند از این شیشه برای ساخت پنجره یا یک پارتیشن دوجداره استفاده شود، به هر حال این شیشه می تواند از انتقال سر و صدا جلوگیری کند. این عایق صدا به خاطر گاز های بی اثری است که بین این 2 شیشه استفاده شده است و یک خلاء ایجاد می کند.

یک پنجره دوجداره می تواند تا 60 درصد صدا را کاهش دهد. با این حال این کاهش صدا تا حد زیادی به نحوه نصب قاب ها و میزان فاصله بین 2 شیشه بستگی دارد.

  • محافظت از اشیاء

در صورتی که شیشه یا پارتیشن دوجداره را در معرض نور خورشید قرار دهید، می توانید اطمینان داشته باشید که از وسایل شما مثل وسایل الکتریکی، عکس ها، مبلمان و فرش در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند.

در شیشه و به طور مشخص پارتیشن دوجداره درجه های مختلفی وجود دارند که هر یک از این درجات تا حد مشخصی در مقابل خورشید مقاومت می کنند.

  • تامین امنیت

با وجود اینکه درب ها و شیشه های معمولی امنیت زیادی را نمی توانند فراهم کنند، شیشه دوجداره بیشتر از نمونه شیشه های تک جداره ایمن است. شیشه ها دارای کیفیت های مختلفی هستند که هر چقدر محکم تر باشند، از قیمت بالا تری هم برخوردار خواهند بود.


پارتیشن دوجداره فریم لس

پارتیشن ها با قاب یا بدون قاب تولید و فروخته می شوند. یک پارتیشن فریم لس یا بدون قاب می تواند یک جزو کاربردی و چشمگیر برای اداره شما باشد. با استفاده از یک پارتیشن بدون قاب می توانید اطمینان داشته باشید که مقداری زیادی از نور خورشید در تمام سطوح ساختمان پخش می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود، این نوع پارتیشن را به شما پیشنهاد کنیم، راحتی زیاد در نصب آن است.

برای کسب اطلاعات درباره پارتیشن شیشه ای فریم لس میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.