پارتیشن اداری

مقاله


معرفی پارتیشن اداری 

ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان و جدا کردن فضای یک ساختمان به کمک یک پارتیشن اداری ممکن است. پارتیشن شامل پانل های به هم چسبیده ای است که حایلی برای کارکنان و کارمندان ایجاد می کند.

این پانل ها از جنس و مواد اولیه مختلفی ساخته می شوند و به هم می چسبند. پارتیشن خصوصا برای کسانی که به استفاده بهینه از فضا نیاز دارند، بسیار مناسب است. با استفاده از آن می توانید یک فضای خصوصی برای هر یک از کارکنان ایجاد کنید.

میزان حریم خصوصی، کاملا به نوع و جنس پارتیشن وابسته است. به طور مثال پارتیشن شفاف نمی تواند به میزان قابل توجهی اطراف را پوشش دهد. اگر حریم خصوصی برای شما اهمیت زیادی دارد و به پارتیشن شیشه ای علاقه دارید، باید از شیشه های مات بهره ببرید.

پارتیشن شیشه ای می تواند نور طبیعی را از خود عبور دهد و در سطح فضای داخلی ساختمانی گسترش دهد. با وجود آن نیازی به استفاده زیاد از سیستم روشنایی مصنوعی ندارید؛ به این ترتیب هزینه های برق تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

اگر می خواهید از پارتیشن در فضای اداری استفاده کنید، این مقاله می تواند تا حد زیادی شما را راهنمایی کند. در ادامه قصد داریم درباره مزیت های استفاده از پارتیشن در اداره، انواع پارتیشن و قیمت پارتیشن اداری صحبت کنیم.


مزیت های استفاده از پارتیشن اداری

چیدمان و دکوراسیون یک ساختمان اداری، تاثیر زیادی بر عملکرد کارکنان و کارمندان می گذارد. یک دکوراسیون خوب و مناسب تا 80 درصد به بهبود بهره وری کارکنان کمک می کند. پارتیشن ها با تقسیم بندی فضای داخلی ساختمان، امکان بهره وری هر چه بیشتر را فراهم می کنند.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید و قصد استفاده بهینه از فضا را دارید، وجود یک پارتیشن را به شما پیشنهاد می کنیم. در ادامه درباره مزایایی که یک پارتیشن اداری دارد، صحبت می کنیم.


افزایش تحرک

پارتیشن اداری دارای غلطک هایی در قسمت زیرین است که به راحتی روی زمین حرکت می کنند. با استفاده از این غلطک ها می توانید فضای موجود در ساختمان را مدیریت کنید. در مواقعی که از این پارتیشن استفاده نمی کنید، می توانید آن را تا کنید و در گوشه ای از ساختمان قرار دهید.

کارمندان می توانند از پارتیشن برای چسباندن یادداشت استفاده کنند یا تخته های سفید را روی آن نصب کنند. اجرای پارتیشن اداری به سرعت امکان پذیر است و به پیکر بندی مجدد فضای داخلی شرکت یا اداره کمک می کند.


کاهش صدا

سر و صدای زیاد می تواند بر بهره وری کارکنان یک شرکت تاثیر بگذارد. پارتیشن اداری تا حدودی می تواند از این پخش سر و صدا جلوگیری کند. ضمن اینکه استفاده از پارتیشن می تواند تا حدودی در فضای کاری حریم خصوصی ایجاد کند.

پارتیشن های دوجداره برای این ساخته شده اند تا از انتقال سر و صدا به بخش های مختلف ساختمان جلوگیری کنند. اگر در فضای شرکت، سر و صدای مکالمه یا تلفن آزاردهنده زیاد است، وجود این نوع پارتیشن تا حد زیادی می تواند کمک کننده باشد. میزان عایق صدا بودن پارتیشن کاملا به جنس آن وابسته است.


گسترش نور طبیعی

نور طبیعی بهتر از نور مصنوعی است و باعث جلوه و زیبایی بیشتری در سطح ساختمان می شود. علاوه بر آن نور طبیعی بر تمرکز کارمندان تاثیر می گذارد و بهره وری آنان را در کار افزایش می دهد.

پارتیشن شیشه ای نور خورشید را از خود عبور می دهد و باعث روشنایی هر چه بیشتر در فضای اداره می شود. علاوه بر آن وقتی نور طبیعی در محل کار وجود داشته باشد، هزینه های انرژی برق هم کاهش پیدا می کند.