هندریل شیشه ای


هندریل شیشه ای یک بخش اصلی در نرده های شیشه ای است که اگر اجرای آن به درستی صورت بگیرد می تواند بسیار ارزشمند باشد. برای اجرای هندریل شیشه ای باید یک سری اصول به طور دقیق و اساسی رعایت شود. در این مقاله قصد داریم نکات مهم در خصوص اجرای هندریل شیشه ای را مورد ارزیابی قرار دهیم.هندریل


یکی از روش های بسیار جالب برای هندریل شیشه ای استفاده از روش فیکس پوینت است. این روش نصب بسیار شیک و همه پسند بوده و از نظر امنیت نیز در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. در این روش برای فیکس شدن کامل نرده های شیشه ای از یراق دکمه شکل استفاده می شود که عموماً جس یراق استیل و یا آلومینیوم است. این یراق به همراه پنل های شیشه ای اجرا می شود.

شیشه استفاده شده در این طرح عموماً شیشه های سکوریت با ضخامت بیش از 10 میلی متر است و گاها سبک های 16 میلی متری نیز برای آن استفاده شده تا امنیت کار تا حد زیادی افزایش یابد. برای اینکه نصب هندریل شیشه ای به روش فیکس پوینت به طور دقیق صورت بگیرد در پایین هر پنل از شیشه 4 سوراخ در نظر گرفته می شود که به طور دقیق محل قرارگیری یراق فیکس شدو فیکس شدن بخش های دیواره های کناره راه پله یکی از بخش های بسیار مهم در این روش و باید به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

هندریل شیشه ای این سبک عموماً از لوله های ترکیبی استیل و آلومینیوم به همراه شیشه های ضخیم استفاده می شود. پروفیل های استیل به کار رفته در آن باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. این سبک از اجرای هندریل شیشه ای از دوام بالایی برخوردار است.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره قیمت پنجره دوجداره کشویی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


هندریل شیشه ای و جدیدترین روش اجرا


یکی دیگر از روش هایی که برای اجرای هندریل شیشه ای دیده می شود روش اسپیگت است. این روش با اینکه بسیار جدید است اما ساده بوده و سرعت اجرای بالاتری دارد. در این روش پایه های سر نیزه ای شکل هندریل شیشه ای وظیفه مهار کردن صفحات شیشه ای را دارد این پایه ها اغلب از جنس استیل هستند و دارای 4 عدد بولت هستند.

بولت ها به کق سنگ راه پله ها و بالکن ها به طور محکم متصل می شود. پایه های مهارکننده اغلب دارای ارتفاع مختلفی هستند اما رایج ترین آنها از 12 الی 20 سانتیمتر است. شیشه ها دارای ضخامت 20 میلیمتری هستند و می توانند در وضعیت ثابت قرار بگیرند. اگر پنل های شیشه ای استفاده شده دارای طول بین 100 الی 120 سانتیمتر باشد نیاز به دو عدد اسپیگت است.

حال اگر طول پنل بیشتر شود نیاز است که تعداد پایه های به کار رفته نیز بیشتر شود. در این روش نیاز است که در ابتدا محیط پروژه به طور دقیق ارزیابی شود و مشخص شود که هر بخش نیاز به چه تعداد پایه دارد، ارزیابی پایه های به کار رفته از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که این روال به درستی صورت نگیرد شاهد لق شدگی و مشکلاتی از این دست خواهیم بود.هندریل شیشه ای با بست


این روش در لیست روش های کلاسیک قرار دارد و از نظر هزینه نیز بسیار ارزانتر از سایر روش ها بوده و می تواند یک انتخاب جالب برای منازل باشد. در این روش از پایه های فلزی استفاده می شود و هندریل شیشه ای نیز با فلز ترکیب شده است.

این سبک از هندریل شیشه ای به این صورت است که لوله یا پروفیل استیل با یک یراق مخصوص ترکیب می شود. برای پایه ها از جنس آلومینیوم و یا آهن استفاده می شود و یراق های استفاده شده از جام های شیشه ای با ضخامت های 8 و 10 میلیمتر هستند.

در نظر داشته باشید که در این روش پنل های شیشه ای استفاده شده دارای ضخامت کمتر هستند و نیاز است که از پایه های فلزی برای استحکام بیشتر آن استفاده شود. این روش قیمت ارزانی دارد و از نظر ایمنی در وضعیت نرمال قرار دارد به همین دلیل در چندین سال گذشته تا به امروز از آن بسیار استقبال شده است. از نظر زیبایی شاید به زیبایی گزینه های دیگر نباشد اما به دلیل سرعت نصب بالای آن می تواند با سلیقه افرادی زایدی سازگار باشد.

برای اجرای هندریل شیشه ای نیاز است در ابتدا مشخص شود که هر بخش از فضا چقدر از بخش دیگر متمایز است. این تمایز می تواند در متراژ کلی کار و جنس شیشه به کار رفته تاثیرگذار باشد. شایان ذکر است ایمنی که برای بخش بندی های مختلف هندریل شیشه ای به کار می رود با هم فرق دارد و چه خوب است که بررسی های اولیه و دقیقی صورت بگیرد. شایان ذکر است استفاده از پنل های شیشه ای با ضخامت های کم ریسک ایمنی کار را افزایش می دهد.

هندریل شیشه ای دفنی و یو چنل روکار


آنچه در این روش اجرای هندریل شیشه ای بسیار واضح و مهم است پروفیل های آلومینیومی هستند که دارای فضای یو شکل می باشند. در نظر داشته باشید که این پروفیل ها به عنوان پایه های مهارکننده شیشه استفاده می شود و از اهمیت زیادی برخوردار است.

این پروفیل ها اغلب به دو صورت طراحی شده اند. مدل روکار و توکار که هندریل شیشه ای دفنی همان مدل توکار است. شیشه های به کار رفته برای اجرای این مدل نرده ها اغلب سکوریت و یا لمینت هستند. ضخامتی که برای شیشه باید رعایت شود نباید از 12 میلی متر کمتر باشد زیرا ایمنی شیشه بسیار مهم است.

حال اگر شرایط پروژه به صورتی باشد که نیاز به افزایش ارتفاع پنل های شیشه ای بیشتر است باید تعداد پایه های یو شکل نیز افزایش یابد تا تعادل حاکم شود. در نظر داشته باشید که نرده های شیشه ای به روش نصب و اجرا شده به صورت یک فضای یک دست دیواره ای شکل هستند و هیچ نوع پایه عمودی برای آنها وجود ندارد. یکپارچگی این روش بسیار زیبا و جذاب است. استفاده از روش برای مجتمع های تجاری و یا مکان های عمومی می تواند یک انتخاب بسیار هوشمندانه و همه پسند باشد.

نرده شیشه ای با زیبایی ظاهری و امکان انعکاس نور طبیعی یک انتخاب بسیار مناسب برای ساختمان هایی با معماری مدرن است. شفافیت بالایی این محصول سبب می شود که در محیط هایی که وجود نور طبیعی زیاد یک اصل مهم است بسیار ارزشمند باشد.


نرده شیشه ای پله


شیشه علاوه بر داشتن شفافیت ظاهری از نظر استحکام نیز بسیار قوی است و در برابر فشار و ضربه نیز می تواند بسیار مقاوم باشد. بنابراین نرده شیشه ای پله از نظر امنیت بسیار عالی خواهد بود. طراحی اجرای نرده شیشه ای نیاز به دقت و مهارت بالایی داشته و نیاز است که در هر بخش از آن ظرافت به طور دقیق اعمال شود.

از نرده شیشه ای برای بالکن ها نیز استفاده می شود. به این ترتیب که سبب می شود یک نمای شفاف ایجاد شود. شیشه هایی که برای این هدف استفاده می شود دارای سه برابر استحکام به نسبت سایر موارد هستند. این شیشه ها توان تحمل فشار و ضربه از بیرون را دارند.رنگ بندی متفاوتی برای شیشه ها استفاده می شود که می تواند در نمای بیرونی و داخلی ساختمان بسیار تاثیرگذار باشد. ارتفاعی که برای نرده شیشه ای مناسب بالکن استفاده می شود عموماً از 110 سانتیمتر الی 140 سانتیمتر گزارش شده است که البته می تواند در وضعیت سفارشی سازی نیز قرار بگیرد و ضخامت شیشه های به کار رفته برای نرده شیشه ای پله مناسب برای بالکن ها نیز عموماً 12 و 16 میلیمتر است. در صورتی که طول بالکن ها بیشتر باشد نیاز است که ضخامت شیشه بیشتر شود.

اگر طول بالکن شما 4 متر است استفاده از شیشه های 16 میل درست بوده و در صورتی که طول بالکن کمتر از 2 متر باشد باید از شیشه های 12 میل استفاده نمود. اغلب افراد در خصوص قیمت نرده شیشه ای سوار می کنند در نظر داشته باشید که در بخش دیگر این مورد به طور دقیق بررسی شود اما این نکته را در اینجا داشته باشید که واحد قیمت گذاری نرده شیشه ای بر اساس متر مربع است.


هندریل شیشه ای و قیمت


قیمت یک محصول این روزها از سوالات رایج بوده و اهمیت بالایی دارد. برای تعیین قیمت هندریل های شیشه ای نیاز است که پارامترهای قیمت گذاری به طور دقیق مشخص شود.

یکی از عوامل بسیار مهم در قیمت نرده شیشه ای این است که نوع هندریل به کار رفته به چه صورت است آیا از هندریل های توکار استفاده است و یا به شکل روکار به کار می رود.

بررسی سبک های پایه ای نیز بسیار مهم است، پایه ها خود دارای هزینه های زیادی هستند و هرچه تعداد پایه های به کار رفته بیشتر باشد تعرفه نهایی نیز بیشتر خواهد بود بنابراین در حیق قیمت گذاری باید در ابتدا برآوردسازی دقیق در خصوص تعداد پایه ها نیز در نظر گرفته شود.جنس شیشه از موضوعات بسیار مهم در تعیین قیمت نرده شیشه ای است. در نظر داشته باشید که جنس شیشه به کار رفته برای نرده شیشه ای در صورتی که سکوریت باشد از نظر هزینه بالاتر از مدل های دیگر است.

ضخامت شیشه نیز از دیگر پارامترهای قیمت گذاری محسوب می شود اینطور که شواهد نشان می دهد ضخامت های بالاتر در نرده شیشه ای پله هزینه بر تر هستند.

سبک و روش اجرای نرده شیشه ای بسیار مهم است یعنی باید مشخص شود که کدام سبک اجرای برای محیط پروژه بهتر است و ابزارهای مورد نظر کدامند.در صورتی که بخواهید یک نمای اولیه برای نرده شیشه ای ایجاد کنید باید این نکته را مدنظر قرار دهید پیش بینی های کلی اولیه بسیار مهم هستند و در صورتی که پیش بینی ها به درستی صورت بگیرد می تواند ایرادهای پیش روی را مشخص سازد به این ترتیب اجرای نرده شیشه ای آسانتر خواهد بود.

واحد قیمت گذاری برای نرده شیشه ای بر اساس متر مربع بوده و گاهاً بر اساس متر طول خواهد بود.

زمان اجرا نیز از دیگر پارامترهای مهم تعرفه گذاری برای هندریل های شیشه ای است. در نظر داشته باشید که اجرای هندریل های شیشه ای باید به شکلی صورت بگیرد که از نظر مقاومت در وضعیت استاندارد باشد بنابراین اگر محیط پروژه نیاز به امنیت بیش از وضعیت نرمال داشته باشد هزینه های ایجاد شده بیشتر خواهند بود. شایان ذکر است که نوع بست هر بخش از هندریل های شیشه ای بسیار مهم استنرده شیشه ای


برای نصب هندریل های شیشه ای باید از سیستم های مهارکننده استانداردی استفاده نمود. به عنوان مثال اگر از روش هندریل های شیشه ای دفنی استفاده می شود باید در ابتدا یک سری عملیات مهندسی لازم بر روی کف سازی و یا سرامیک کاری بیس به طور دقیق صورت بگیرد. باید پروفیل های یو شکل مشخص باشند و همینطور ارزیابی دقیقی در روی میزان تحمل انها صورت بگیرد.

پروفیل های یو شکل می بایست درون زمین کار گذاشته شود و پس از آن نیاز است که سنگ کف به طور دقیق اجرا شود. در صورتی که از مدل های نرده شیشه ای اکسپوز رو کار استفاده شود باید زیرسازی های آهنی نرده نیز درست اعمال شود. دیواره های کناری باید ارزیابی مقاومت شوند.

پایه های پروفیل شیشه گیر در مرحله بعد قرار دارد و نیاز است که از کیفیت پایه ها اطمینان حاصل شود. در سیستم های نرده شیشه ای فیکس پوینت می بایست در ابتدا محل نصب مشخص شده و از یراق های مخصوص برای حفظ شیشه استفاده شود. باید اجرای نرده شیشه ای پله با دقت کامل صورت بگیرد.

چه خوب است که در مراحل ساخت نرده هیچ نوع اشتباهی رخ ندهد. گاهی کوچکترین اشتباه سبب می شود که به کل پروژه صدمه وارد شود. در صورتی که از هندریل های شیشه ای برای تراس استفاده می شود باید مسائلی مانند رطوبت ، سرما، وزش باد و مشکلات احتمالی نیز ارزیابی شود. این سبک از نرده ها اغلب دارای عایق های حرارتی هستند.

دیواره های محافظ دارا دید شفاف باشد و طول و عرض به کار رفته نیز طبق شرایط متفاوت خواهد بود. برای سفارش هندریل های شیشه ای برای پروژه های ساختمانی تجاری و مسکونی باید تضمین امنیت وجود داشته باشد و اطمینان حاصل شود که مناسب ترین شیوه نصب نرده اعمال شده است.

اگر به دنبال نمای آجری هستید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.


هندریل و گارد

هندریل و گارد 2 وسیله برای تردد راحت در پله ها یا دیگر قسمت های ساختمان هستند. این نرده ها می توانند تردد راحت و ایمن را برای شما یا افرادی که مشکل حرکتی دارند، فراهم کنند. استفاده از این محصولات در هر جایی از خانه یا راهرو ممکن است. شما می توانید آن ها را با مواد اولیه مختلفی سفارش دهید تا با دکوراسیون و محل استفاده تناسب داشته باشند.

به طور مثال نرده های فولادی، دوام و طول عمر بالایی دارند و نرده های چوبی زیبایی و گرمای خاصی به اطراف می بخشند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با اهمیت استفاده از این نرده ها، مزایای استفاده از آن ها، تفاوت هندریل و گارد، مواد اولیه مصرفی برای ساخت و هندریل و بسیاری از مباحث دیگر صحبت کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هندریل و گارد با ما تماس بگیرید.


هندریل و اهمیت استفاده از آن


مجروح شدن در اثر سقوط از پله ها بسیار اتفاق می افتد. نرده ها در زمان بالا رفتن یا پایین آمدن از پله ها ثبات و پشتیبانی را برای شما فراهم می کنند. نرده یک نقطه تماس امن فراهم می کند که خصوصا برای افراد مسن بسیار ضروری و کاربردی است. وقتی از هندریل یا نرده ها به درستی استفاده می شود، سقوط را کاهش می دهند و باعث ایجاد امنیت می شوند.

در یک تعریف ساده، این محصولات ریل هایی طولانی هستند که به دیوار یا تیر ها وصل می شوند. 


هندریل و مزایا


استفاده از این نرده ها تا حدی رایج است که با در بر گرفتن بخشی از زندگی روزمره، گاهی به اندازه کافی به آن ها توجه نمی شود. این اشیاء که معمولا نادیده گرفته می شوند، بخش مهمی از ایمنی و امنیت ساختمان را برای ساکنین فراهم می کنند.

برای ساخت آن ها از مواد اولیه محکمی مثل آلمینیوم استفاده می شود. این نرده ها طوری طراحی شده اند که افراد در زمان بالا یا پایین رفتن از پله ها یا یک سطح شیب دار، چیزی برای نگهداشتن در اختیار داشته باشند. در ادامه می توانید مزایایی که برای این نرده ها وجود دارد، مطالعه کنید.


از سقوط ناخوشایند جلوگیری می کنند


به عنوان یک ویژگی پشتیبانی برای رمپ های پله، نرده از سقوط افراد جلوگیری می کند و به آن ها کمک می کند تا تعادل خود را حفظ کنند. این ویژگی نرده خصوصا برای معلولان، کودکان و سالمندان بسیار مهم است. ضمنا افرادی که معمولا مشکلات حرکتی دارند، از نرده ها استفاده می کنند؛ زیرا به آن ها اجازه می دهد تا با خیال راحت به هر جایی که می خواهند بروند.


آرامش روانی فراهم می کنند


افرادی که دارای معلولیت هستند یا از شرایط جسمی خاصی رنج می برند، به یک هندریل نیاز دارند. این محصول می تواند بر میزان تحرک آن ها تاثیر بگذارد. این محصول به آن ها اطمینان می دهد که تا زمانی که به آن نزدیک هستند، تعادل خود را از دست نمی دهند و خطر سقوط آن ها را تهدید نمی کند. 


برای حمل اجسام سنگین به شما کمک می کنند


هندریل ها علاوه بر کمک به تردد افراد، حمل اجسام سنگین را هم آسان می کنند. آن ها می توانند مانند یک شیء راهنما به شما در بالا یا پایین بردن اجسام به شما کمک کنند. با استفاده از این نرده ها نیازی نیست درباره زمین خوردن نگران باشید. نرده ها متناسب با طراحی خاص خود سطحی یکنواخت برای شما فراهم می کنند تا بتوانید به کمک آن ها اجسام را جا به جا کنید. 


ایمنی در آب و هوای نامساعد را فراهم می کنند


شرایط نامساعد جوی مثل بارش برف و باران می تواند پیاده روی در خارج از خانه را خطرناک کند. وقتی سطوح مرطوب باشند احتمال لیز خوردن و افتادن را فراهم می کند. یک شیء ثابت مثل نرده می تواند در هنگام عبور در سطوح لغزنده، از آسیب دیدن آن ها جلوگیری می کند. با کمک آن ها می توانید اطمینان داشته باشید که با خیال راحت به مقصد خواهید رسید.


طبق قوانین ساختمان ضروری هستند


در بسیاری از کشور ها یا طبق قوانین ساختمان سازی، استفاده از یک هندریل در راهرو از اهمیت بالایی برخوردار است. همه فضا های عمومی مثل ادارات دولتی، مدارس و موسسات دولتی باید از یک نرده برای تردد افراد کم توان یا معمولی استفاده کنند.


هندریل و گارد و نواحی مهم


نرده ها در مکان های مختلفی قابلیت نصب کردن را دارند. آن ها برای استفاده در راهرو ها، حمام، کنار تخت، کنار صندلی و بسیاری دیگر از این مصداق ها، خطر سقوط را کاهش می دهند. آن ها استقلال را برای هر فردی فراهم می کنند و بر آرامش خاطر آن ها می افزایند. حتی اگر مشکل حرکتی نداشته باشید، با استفاده از این نرده ها می توانید راحت تر تردد کنید. 


تفاوت بین هندریل و گارد چیست؟


صدمات ناشی از سقوط در ساختمان سازی بار مالی زیادی برای ساکنان و کارفرما دارد. گارد و هندریل از نظر عملکرد یکسان عمل می کنند. گاردیل ها مانند نرده های استاندارد عمل می کنند. آن ها موانعی عمودی هستند که از کارکنان و بازدیدکنندگان در برابر سقوط محافظت می کنند، آن ها را از خطرات آگاه می کنند و از دسترسی غیر مجاز به مناطق ممنوعه جلوگیری می کنند.

گارد ها بر خلاف هندریل ها طوری طراحی شده اند که در اطراف پله های فلزی، سکو ها، فضا های قابل دسترس سقف یا سایر خطرات وسیله ای نجات دهنده باشند. هندریل ها امکان تردد ایمن را راحت می کنند ولی وسیله ای نجات بخش محسوب نمی شوند. هندریل ها در پلکانی که بیشتر از 3 بالابر داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. 


مواد اولیه مصرفی برای ساخت هندریل


راه پله ها یکی از عناصر یک ساختمان هستند. وجود نرده های مناسب برای بالا و پایین رفتن از پله ها اهیمت زیادی دارد. برای داشتن پله هایی زیبا به این نرده ها نیاز دارید. آن ها به پله ها زیبایی و استحکام می بخشند. زیبایی و استحکامی که این نرده ها به پلکان می بخشند تا حد زیادی به نوع مواد اولیه استفاده شده برای ساخت آن بستگی دارد.

به این ترتیب می توانید با مواد اولیه ای که می توانید برای ساخت هندریل استفاده کنید آشنا شوید.


چوب


چوب یکی از قدیمی ترین موادی است که برای ساخت نرده مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین مزیت چوب برای ساخت نرده ها این است که هیچ محدودیت خاصی برای مدل آن وجود ندارد و می توانید آن را به هر شکلی سفارش دهید. نکته ای که باید در خصوص این نوع نرده در نظر بگیرید، این است که مقاومت کافی در برابر رطوبت و آب را ندارد.


فلز یا فولاد


اگر استحکام و دوام را به زیبایی و نما ترجیح می دهید، هندریل های از جنس فلز را به شما پیشنهاد می کنیم. فلزات بسیار محکم هستند و به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. گرچه نرده های فولادی مستعد زنگ زدگی هستند ولی می توانید با استفاده از رنگ ها و مواد شیمیایی از این آسیب جلوگیری کنید. یکی از متداول ترین فلزاتی که در ساخت نرده ها استفاده می شود، آهن فرفرژه است.

امکان سفارشی کردن این محصولات یا استفاده از آن در مصارف درونی و بیرونی ساختمان وجود دارد. قبل از نصب هندریل در فضای بیرونی باید شرایط لازم را فراهم کنید تا از خوردگی جلوگیری شود. یکی از مهم ترین مزیت های نرده فلزی این است که می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، رنگ آن را تغییر دهید. 


آلمینیوم


نرده های آلمینیومی یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی هستند که یک نرده با دوام می خواهند و در عین حال بودجه آن ها کم است. آلمینیوم مستعد خوردگی و زنگ زدگی نیست. نرده های آلمینیومی می توانند مات باقی بمانند یا جلا داده شوند. تمیز کردن سطح نرده ای که جلا داده شده است، بسیار اسان و بی دردسر خواهد بود.


فولاد ضد زنگ


با استفاده از فولاد ضد زنگ مشکل زنگ زدگی و خوردگی نرده ها حل می شود. نرده های فولادی ضد زنگ با دوام تر و اقتصادی تر هستند. آن ها با طول عمر بالایی که دارند سال ها بدون آسیب باقی می مانند. 


برنج


یکی دیگر از مواد اولیه ای که برای ساخت هندریل مورد استفاده قرار می گیرد، برنج است. نرده های برنجی ظاهری غنی و درجه یک دارند. قیمت آن ها نسبت به محصولات مشابه کمی بیشتر است و البته به تعمیر و نگهداری بیشتری هم نیاز دارند. برای بسیاری از خانه های 2 طبقه استفاده از نرده های برنجی بسیار رایج است.

اگر به تازگی قصد احداث یک ساختمان یا تجیهز آن را دارید، می توانید از هندریل و گارد برای زیباسازی و تردد راحت ساکنان بهره ببرید. هندریل وسیله ای است که در هر ساختمانی که خصوصا راهرو دارد، ضروری است.

در بسیاری از قسمت های دیگر ساختمان می توانید آن را نصب کنید. معمولا از کاربردی ترین و مهم ترین مزایایی که این محصول دارد، استفاده از آن برای استقلال حرکتی افراد معلول و کم توان است. هر یک از مواد اولیه ای که برای ساخت این نرده ها استفاده می شوند، ویژگی های منحصر به فردی دارند و برای آب و هوا یا جای خاصی مناسب هستند.

ما در مقاله های قبلی درباره نمای نوین توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


هندریل شیشه ای و مزایا


هندریل شیشه ای یک انتخاب عالی برای این است که زیبایی ساختمان خود را دو چندان کنید. هندریل همان نرده هایی است که استفاده از آن جلوه ای مدرن و بی نقص به محیط می بخشد. با توجه به استفاده از شیشه ها می توانید طرح یا رنگ دلخواه خود را روی آن ها اعمال کنید. نرده های شیشه ای با هر نوع ماده ای از چوب تا فولاد ترکیب شوند، ترکیبی چشم نواز و ایده آل می سازند.
به هر میزان از مقاومت و استحکام که نیاز داشته باشید، می توانید شیشه متفاوتی را انتخاب کنید. اگر می خواهید ساختمان جدیدی بنا کنید یا تصمیم دارید ویلای خود را بازسازی کنید، امکان استفاده از نرده شیشه ای در بسیاری از قسمت های ساختمان رایج است.
در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای استفاده از نرده شیشه ای پله، مکان های رایج برای استفاده از هندریل شیشه ای و انواع شیشه موجود در بازار برای ساخت هندریل شیشه ای آشنا کنیم.
نرده ها در داخل و خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها راحتی و ایمنی در بالکن و راه پله ساختمان را فراهم می کنند. هر جایی که یک نرده نصب شود، تردد راحت برای ساکنین آن ساختمان راحت می شود. نرده ها در شکل و با مواد اولیه متفاوتی ساخته می شوند.
نرده شیشه ای پله یکی از همین محصولات است و به خاطر مزایای زیادی که دارد در طول سال های اخیر بسیار محبوب شده است. با این نوع نرده ها فضایی شیک و مدرن به ساختمان می بخشید. استفاده از این نوع نرده بدون فریم یا با فریم رایج است. در ادامه می توانید مزایای این هندریل ها را مطالعه کنید.


شیشه فضای اطراف را بزرگ تر نشان می دهد


یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی، بزرگ تر نشان دادن فضاست. هندریل شیشه ای با شیشه صاف و صیقل خورده باعث می شود تا ساختمان شما بزرگ تر به نظر آید. اگر با مشکل کمبود فضا رو به رو هستید، این نوع نرده تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند. این مزیت چیزی است که با استفاده از نرده های فلزی یا مشابه، به آن دست پیدا نمی کنید. 


شیشه نور را مسدود نمی کند


هندریل شیشه ای جلوی نور را مسدود نمی کند و به هر چه درخشان تر شدن اطراف شما کمک می کند. با استفاده از آن ها می توانید نور را در سطح ساختمان افزایش دهید و تا حدودی از مصرف انرژی برق جلوگیری کنید. اگر می خواهید از این مزیت هندریل های شیشه ای بیشتر بهره مند شوید، می توانید آن ها را در راستای پنجره یا نزدیک به آن نصب کنید. 


شیشه برای فضای داخلی مدرن ایده آل است


با استفاده از هندریل شیشه ای می توانید ظرافت و زیبایی را به دکوراسیون داخلی اضافه کنید. استفاده از این محصولات در زمان فروش ساختمان هم تا حد زیادی برای شما مفید خواهد بود؛ زیرا زیبایی و ظرافت ساختمان باعث چشمگیر شدن و افزایش ارزش آن می شود. اگر به دکوراسیون داخلی مدرن علاقه دارید، به جای نرده های چوبی یا فلزی از هندریل شیشه ای بهره ببرید تا تکمیل کننده دکوراسیون شما باشد.


تمیز نگهداشتن شیشه آسان است


هندریل شیشه ای علاوه بر اینکه چشم نواز و زیباست، تمیز نگهداشتن آن هم بسیار آسان است. یک دستمال تمیز و یک تمیز کننده معمولی تنها چیز هایی هستند که برای تمیز کردن این نرده ها نیاز دارید. در صورتی که با خط و خش روی شیشه مواجه شدید، استفاده از پولیش راحت ترین کار است. این نکته در مقایسه با نرده های فلز یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.


نرده شیشه ای پله قوی و با دوام است


مقاومت از دیگر دلایلی است که می توانیم درباره این نرده ها به آن اشاره کنیم. این نرده ها سال ها دوام می آوردند و نیاز به نگهداری آن ها کم یا نزدیک به صفر است. بعضی از افراد تصور می کنند که شیشه بسیار ظریف است و شکنندگی بالایی دارد ولی در واقع یک ماده ساختمانی بسیار با دوام به حساب می آید. شیشه در مقایسه با مواد اولیه ای همچون چوب، در معرض آسیب هایی مثل خوردگی یا آفت زدگی نیست. با گذشت زمان شیشه دوام و کیفیت خود را حفظ می کند. با توجه به دوام بالای هندریل شیشه ای می توانیم بگوییم ارزش سرمایه گذاری را دارد.


شیشه تطبیق پذیری بالایی دارد


به طور کلی شیشه در دکوراسیون و همراهی با سایر مواد بهترین و بیشترین تطبیق پذیری را دارد. اضافه کردن شیشه به فلز، چوب و سنگ نمایی بسیار زیبا و متناسب می سازد. علاوه بر آن امکان اضافه کردن طرح و نقش روی شیشه یا مات کردن آن هم وجود دارد که این کاملا به سلیقه شما و فضای اطراف بستگی دارد. 


شیشه ایمن است


با پیشرفت هر روزه تکنولوژی در صنایع، بسیاری از شیشه ها قوی و ایمن ساخته می شوند. شیشه های ضخیمی که برای ساخت نرده شیشه ای پله استفاده می شوند، به ندرت می شکنند. برای اینکه این نرده های محکم بشکنند، به اعمال فشاری نیاز دارند؛ زیرا بیشتر آن ها به اندازه فولاد قوی و محکم هستند. در نرده های سکوریت حتی اگر شیشه ها بشکنند، امکان بریدگی دست وجود ندارد و هیچ آسیبی به شما وارد نمی شود. 
با توجه به مزایای بصری و ایمنی هندریل شیشه ای که در بالا به آن ها اشاره کردیم، انتخاب آن یک گزینه ایده آل برای ساختمان است.


نصب نرده شیشه ای در چه مکان هایی رایج است؟


وقتی صحبت از نرده ها می شود، اولین چیزی که به ذهن می رسد پله ها هستند. بی شک پله ها مکان مناسب و رایجی برای نصب نرده هستند ولی نرده کاربرد های دیگری هم دارد. در ادامه به استفاده از هندریل شیشه ای و دیگر مکان های رایج استفاده از آن اشاره می کنیم.


پله ها


همان طور که اشاره کردیم، پله ها از اصلی ترین نقاط ساختمان هستند که به نرده نیاز دارند. نرده های شیشه ای هم در زیبایی ساختمان تاثیر دارند و هم پشتیبانی قوی ایجاد می کنند. نور از بین شیشه شفاف عبور می کند و در سطح ساختمان افزایش پیدا می کند. 


بالکن


بالکن ها نقطه ای از خانه هستند که گاهی یک دید زیبا از طبیعت بیرون یا سطح شهر به شما می دهند. در صورتی که از نرده های فلزی استفاده کنید، دید چندان مناسبی نخواهید داشت. هندریل شیشه ای حسی فوق العاده به این بخش از خانه می بخشد. در ضمن روکش براق ریل های شیشه ای ظرافتی استثنائی به محیط می بخشد که با هیچ ماده اولیه دیگری ممکن نیست.


استخر


اگر در خانه یا ویلای خود در حال ساختن استخر هستید، استفاده از یک هندریل شیشه ای برای آن بسیار مناسب است. نرده های شیشه ای باعث می شوند بتوانید از زیبایی استخر یا محیط اطراف نهایت استفاده را ببرید.


انواع شیشه ها برای استفاده در هندریل شیشه ای


شیشه یک ماده اولیه ظریف و زیباست. انواع شیشه با مواد اولیه مختلف و طی فرایند های ساخت مختلف استحکام و کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه به برخی از انواع شیشه رایج در ساخت هندریل اشاره می کنیم.


شیشه مقاوم در برابر حرارت


این نوع شیشه برای استفاده در هندریل شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد ولی به اندازه مواد اولیه مشابه چندان رایج نیست. شیشه مقاوم در برابر حرارت در دمای بسیار بالا حرارت داده می شود و پس از سرد شدن، استحکام بالایی پیدا می کند. این شیشه ها 2 تا 3 برابر از شیشه های معمولی قوی تر هستند. 


شیشه حرارت دیده


این نوع شیشه همان شیشه سکوریت است که همچون نمونه قبلی در برابر حرارت بسیار مقاوم است. تنها تفاوتی که این شیشه با نمونه قبلی دارد، به فرایند خنک سازی آن ها بر می گردد. در شیشه سکوریت فرایند خنک سازی سریع تر صورت می گیرد.
شیشه سکوریت از شیشه معمولی بسیار محکم تر است. احتمال شکستن این شیشه بسیار کم است. با این حال در صورت وقوع این اتفاق، هندریل شیشه ای سکوریت به تکه های بی خطری تبدیل می شود که اصلا آسیبی به دست شما نمی رساند.


شیشه لمینت


شیشه لمینت یکی دیگر از شیشه های ایمن محسوب می شود. این شیشه از ترکیب 2 تا چند صفحه شیشه ای با لایه ای از رزین تولید می شود. با استفاده از ساختار چند لایه شیشه و رزین چسبنده، شیشه لمینت سفت و مقاوم می شود. شکستن شیشه های لمینت عملا امکان ندارد؛ به همین دلیل استفاده از آن در ساختمان های تجاری بسیار رایج است.
در نهایت نصب یک هندریل شیشه ای یک سرمایه گذاری سودآور و فوق العاده برای ساختمان شما خواهد بود. این نرده ها هم می توانند زیبایی و مدرنیته را به ساختمان اضافه کنند و هم مقاومتی که انتظار دارید، به شما ارائه کنند.
برای استفاده از این نرده ها در هر جای از ساختمان، باید جنس متفاوتی را انتخاب کنید. یک نرده شیشه ای پله از هر جنسی که باشد، از نظر دوام و فرایند ساخت با دیگر محصولات مشابه تفاوت دارد.