شرکت دربیران

نام خدمات

نمای کرتین وال

نوع نما

کرتین وال

توضیحات

نمای کرتین وال نوعی نمای شیشه است که بیشتر برای ساختمان ها بلند مرتبه مورد استفاده قرار میگیرد.ساختار نمای کرتین وال به گونه ای است که هیچگونه باری به غیر از بار مرده ناشی از وزن خود را به سازه اصلی ساختمان منتقل نمی کند

نمای کرتین وال به عنوان یک عایق عمل کرده و علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به داخل از هدررفت گرمای داخل نیز جلوگیری می کند.نمای کرتین وال در تغییرات دمایی , نیروی جنبشی ناشی از نیروی باد مابین طبقات و نیروهای لرزه ای بسیار مقاوم است.از دیگر ویژگی های نمای کرتین وال می توان به عایق حرارت بودن ,امنیت بالا و آکوستیک بودن آن اشاره کرد.

نمای کرتین وال و انواع فریم آن

فریم نمای کرتین وال از از آلومینیوم اکسترود شده ساخته و در محل طراحی نصب می شود.دو نوع اصلی برای نمای کرتین وال وجود دارد.

روش اول : سیستم استیک که در این سیستم لامل های عمودی در طول نما قرار می گیرند و به سازه اصلی اتصال پیدا می کنند این روش بسیار پر استفاده در ساختمان های بلند مرتبه است.

لامل های افقی نیز مابین لامل های عمودی قرار می گیرد.در این روش به جز مرحله اکسترود آلومینیوم تمامی مراحل مانند برش لامل ها در محل پروژه انجام می شود.

روش دوم: در این روش که روش جدیدتری در نمای کرتین وال به شمار می آید، سرعت کار افزایش می یابد.تمامی مراحل برش لامل های آلومینیومی در کارخانه صورت می گیرد و تنها عملیات نصب در ساختمان انجام می شود که این کار سرعت انجام کار را بالا میبرد.این روش به دلیل سرعت بالاتر در پروژه به کارفرمایان بیشتر پیشنهاد می گردد.

از سیستم فول فریم لس می توان به عنوان محبوب ترین و البته گران قیمت ترین سیستم نمای کرتین وال نام برد.محبوبیت سیستم فریم لس به خاطر به وجود آمدن سطح یکدستی از شیشه در قسمت خارجی نما می باشد.حدفاصل بین شیشه ها در این سیستم می تواند تا 20 میلی متر کاهش یابد.برای آب بندی این سیستم از نما مانند روش های دیگر از لاستیک EPDM استفاده می کنیم

نمای کرتین وال و روکش آن

شیشه از رایج ترین مصالح استفاده شده در نمای کرتین وال می باشد اما گاها از پنل های فلزی و یا سنگ های طبیعی نیز به جای شیشه استفاده می شود.معمولا برای پنهان کردن فاصله بین طبقات ( پوتر طبقات ) از شیشه های مات و یا اسپندرال استفاده می شود.می توان برای این قسمت از نما از ویندو فیلم های مخصوص شیشه نیز استفاده کرد.

مهم ترین نیاز های مشتری از نمای کرتین وال دریافت نور روز جلوگیری از تابش خیره کننده است.تعبیه هواکش، حسگرها و پوسته های متعدد از گزینه هایی است که می توان که نمای کرتین وال اضافه کرد. در جامعه امروز کرتین وال به عنوان یک نوع نما به رسمیت شناخته می شود که در بهبود عملکرد انرژی و راحتی ساکنین تاثیر بسزایی دارد.

نمای کرتین وال و انواع آن

نمای کرتین وال در دو نوع فیس کپ و فریم لس اجرا می شود که نقطه ی تمایز آن درپوش هایی از آلومینیوم اکسترود شده است که روی نما قرار می گیرد.

در نمای فیس کپ از این در پوش ها استفاده می شود اما نمای فریم لس فاقد آن می باشد.

سیستم نمای فریملس و فول فریملس یک راه مدرن بر پایه حذف تمام فریم ها در نمای ساختمان است.درنمای فریملس امکان ایجاد بازشو بدون تغییر در نمای ظاهری وجود دارد. فاصله بین هر کدام از شیشه ها تنها 15 میلیمتر است.امکان استفاده از شیشه با ضخامت های مختلف وجود دارد.نمای فریملس عایق بسیار قوی صدا و حرارت نیز میباشد.

kertin-1.jpg
kertin-1.jpg kertin-2.jpg kertin-3.jpg kertin-4.jpg