نمای آلومینیوم کامپوزیت

مقاله

نمای آلومینیوم کامپوزیت

نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان یک گزینه با دوام و با کیفیت برای ساختمان است. نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است و باید علاوه بر زیبایی کارکرد های دیگری هم داشته باشد. نمای کامپوزیت یکی از پر مزیت ترین نما هاست که به بهره وری هر چه بیشتر انرژی کمک می کند.

در طول فصل سرما، با این نما، انرژی گرمایی هدر نمی رود و هوای درون ساختمان مطبوع و گرم باقی می ماند. به این ترتیب می توانید در هزینه های انرژی هم تا حد زیادی صرفه جویی کنید. نمای کامپوزیت شامل ورقه های متعددی می شود که روی هم قرار گرفته اند.

این ورقه ها دوام و مقاومت بالایی دارند و هر چقدر ضخیم تر باشند، کاربردی ترند. با توجه به وزن سبکی که این ورقه ها دارند، نصب و استفاده از آن بسیار راحت است. شما می توانید این پانل ها را در مدت زمان کم و با کمترین نیروی انسانی به ساختمان متصل کنید.

از هر جهت استفاده از نمای آلومینیوم کامپوزیت مقرون به صرفه است. در صورتی که هزینه ها برای شما هم پر اهمیت و حیاتی هستند، این نما، نیاز شما را به خوبی برآورده می کند. در مقاله پیش رو می توانید درباره ماهیت کامپوزیت آلومینیومی، اهمیت استفاده از نمای ساختمان، حقایقی درباره نمای کامپوزیت و فاکتور های موثر بر قیمت نمای کامپوزیت مطالعه کنید.


نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان

در طی سال های اخیر به وفور از نمای آلومینیوم کامپوزیت استفاده شده است. در یک تعریف می توانیم بگوییم که نمای آلومینیوم کامپوزیت یک ماده روکش خارجی ساختمان است که نمایی زیبا و با دوام برای ساختمان ایجاد می کند.

نمای آلومینیوم کامپوزیت وزن سبکی دارد و یک ماده ساده برای نمای های غیر معمول است. دوام و طول عمر بالایی که این نما دارد، قابل توجه است. به یاد داشته باشید که مصالح ساختمانی با کیفیت باید دو ویژگی داشته باشند؛ اول اینکه وزن سبکی داشته باشند و اینکه نصب و استفاده از آن ها راحت باشد.

اگر بخواهیم به این تعریف تکیه کنیم، نمای آلومینیوم کامپوزیت نسبت به نما های چوبی، آجری، فولادی و بتنی کارآمد تر هستند. برای ساخت نمای آلومینیوم کامپوزیت از چند لایه مختلف استفاده می شود.

این لایه ها هر یک دارای ویژگی منحصر به فردی هستند و کاربرد متفاوتی هم در نما دارند. مزیت اصلی یک نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان در ساخت و ساز، قیمت مناسب آن است. علاوه بر آن با توجه به تطبیق پذیری بالایی که نمای آلومینیوم کامپوزیت دارند، به هر شکلی قابل تغییر شکل هستند. از ویژگی های اصلی این نوع نما می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• مقاوم در برابر شرایط جوی مختلف

• مقاوم در برابر ضربه

• جذب ارتعاشات

• نصب راحت

ما در مقاله های قبلی درباره پنجره آلومینیومی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان و اهمیت آن

به طور کلی نمای بیرونی یک ساختمان به عنوان یکی از ارکان مهم در صنعت ساختمان شناخته می شود. نما پوششی است که روی ساختمان را در بر می گیرد و می تواند از آن محافظت کند. در ضمن یک نمای با کیفیت می تواند از بخش داخلی ساختمان در برابر عوامل و خطرات جوی محافظت کند.

پانل های نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان یکی از پر کاربرد ترین نوع نما به حساب می آید. به دلیل وزن سبک و انعطاف پذیری بالایی که این پانل ها دارند، برای ساختمان های متعدد مورد استفاده قرار می گیرند.

دو ورقه آلومینیومی این نما به یک ورقه غیر آلومینیومی متصل می شود. وزن کمی که این پانل ها دارند به دلیل تراکم کم آن هاست. این وزن کم، جا به جا کردن و نصب نما را آسان تر می کند. علاوه بر آن تنوع طرح و رنگ های آن بسیار زیاد است و هماهنگی آن را با ارکان دیگر ساختمان راحت خواهد شد.


نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان و موارد استفاده

نما های مختلفی برای استفاده در یک ساختمان در بازار وجود دارد. به این ترتیب انتخاب کمی سخت می شود. یکی از مهم ترین کارکرد های نما، زیبایی ظاهر ساختمان است. با این دیدگاه ورقه های آلومینیومی کامپوزیت ساخته شده اند تا ظاهری زیبا به ساختمان شما ببخشند. در ادامه درباره برخی از حقایق جالبی که درباره نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان وجود دارد، صحبت می کنیم.


خاصیت فیزیکی قوی

برای بسیاری از سرمایه داران و سازندگان ساختمان، دوام و طول عمر مصالح حرف اول را می زند. نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان از جهت مقاومت در برابر خوردگی و دمای بالا مشهور است. خاصیت ضد عایق و ضد صدای این نما برای ساختمان حریمی امن و مطبوع می سازد.


سازگاری با محیط زیست

پانل های کامپوزیت یکی از مصالح سازگار با طبیعت است. آن ها بدون اینکه کیفیت آلومینیوم دچار تغییر شود، بازیافت می شوند. به طور کلی آلومینیوم یکی از قابل بازیافت ترین مواد و مصالح در سطح جهان است. اگر به طبیعت و محیط زیست اهمیت می دهید، نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان را در نظر داشته باشید.


دارای مواد غیر سمی

مواد شیمیایی و ساختمانی بسیاری از سموم مختلف ساخته می شوند. پانل های کامپوزیت نسبت به مواد و مصالح مشابه از مواد اولیه سمی تولید نشده است. ورقه های این پانل با استاندارد های سخت گیرانه و کنترل کیفیت تولید، وارد بازار می شود.

این ویژگی در مقایسه با مصالح ساختمانی مختلفی که در فرایند تولید گرد و غبار سمی و آلوده تولید می کنند، یک مزیت بزرگ است و برای سلامت افراد هم فایده دارد. به طور کلی در تولید یا در زمان استفاده از نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان هیچ گاز یا بخار سمی تولید نمی شود و سلامت انسان را تهدید نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمای پانچ با کارشناسان ما تماس بگیرید.