نمای لامل

مقاله


معرفی نمای لامل در ساختمان سازی

نمای لامل عنصری فولادی یا آلومینیومی است که برای برپا کردن نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی انتخاب نمای مناسب از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و باید در انتخاب درست آن کوشا باشید. نمای کرتین وال یا لامل از شیشه هایی بزرگ و درخشان تشکیل شده است که نور را به بهترین نحو در ساختمان پخش می کنند.

با وجود این نما ساعات زیادی از روز به نور مصنوعی نیازی ندارید و می توانید از نور طبیعی خورشید لذت ببرید. نمای مورد بحث می تواند یک عایق صدا یا عایق حرارتی کارآمد باشد. این عایق از ورود صدای مزاحم به درون ساختمان جلوگیری می کند.

خصوصا اگر ساختمان در یک محله آلوده یا شلوغ باشد، کارکرد عایق صدا اهمیت ویژه ای پیدا می کند. برای انتخاب و استفاده از نما برای یک ساختمان باید فاکتور های مختلفی را در نظر بگیرید. در این مقاله درباره ماهیت نمای لامل، کاربرد آن، مزایایی که دارد و فاکتور های قابل بررسی برای خرید یک نما صحبت می کنیم. اگر می خواهید نمای ساختمان را عوض کنید یا مجذوب این نما شده اید، این مقاله اطلاعات مفیدی درباره نما لامل به شما می دهد.


نمای لامل چیست؟

سیستم لامل که به طور کلی به آن کرتین وال هم می گویند، پوشش بیرونی ساختمان را تشکیل می دهد. این نما فقط از ساختمان در برابر آب و هوای شدید محافظت می کند. یکی از مهم ترین مزایایی که این نما دارد، پخش نور در ساختمان است.

نور از شیشه ها عبور می کند و در سطح ساختمان پخش می شود. نمای لامل هیچ باری از خود ساختمان ر به دوش نمی کشد. لامل ها قطعاتی آلومینیومی هستند که نمای شیشه ای درون آن قرار می گیرد. از این قطعات برای اجرای نمای کرتین وال استفاده می شوند.

علاوه بر آلومینیوم از فولاد هم برای ساخت این سازه ها استفاده می شود. مقاومت بالای آن ها نشان از دوام و طول عمر بالای آن دارد.


کاربرد نمای لامل

در سال های اخیر و با پیشرفت در صنعت ساخت و ساز از مصالح و قطعاتی استفاده می شود که هم راحت تر نصب می شوند و هم زیبایی بصری بیشتری دارند. یکی از این نما های راحت و زیبا نمای لامل است. جنس آن معمولا از آلومینیوم است و مقاومت بالایی در برابر ضربه و آسیب ها دارد.

لامل آلومینیومی یکی از اجرای آن است و تاثیر زیادی در استحکام و زیبایی آن خواهد داشت. کرتین وال یکی از انواع نما های مدرن محسوب می شود که برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نما از نفوذ هوای بیرون به داخل ساختمان، نفوذ آب به درون ساختمان، ورود گرما یا خارج شدن آن جلوگیری می کند. با استفاده از مصالح و قطعات سبک نصب نما لامل امکان پذیر می شود.

این نما می تواند از ساختمان در برابر آسیب هایی مثل زلزله محافظت کند و هزینه های ساخت و ساز یک ساختمان را هم کاهش می دهد. نوع نمای لامل در کرتین وال به انتخاب سازنده قابل انتخاب است. عواملی که در انتخاب و طراحی این نما موثر است، شامل موارد زیر می شود:

• الزامات ساختمان

• عایق صدا

• آب بندی و تهویه مطبوع

• انبساط حرارتی سازه در اثر باد و زلزله

• عایق حرارتی در جهت کاهش هزینه های انرژی

لامل برای نمایش در ساختمان های چند طبقه به کار می رود. این نما به رنگ آمیزی و پوشش نیازی ندارد. لامل آلومینیومی توسط سازندگان مختلفی تولید می شود. برای اینکه نمای مورد نظرتان را انتخاب کنید، می توانید تنوع زیادی از آن ها را ببینید.