نمای سمنت برد

مقاله

نمای سمنت برد یکی از نما های زیبا و کارآمد برای انواع ساختمان است. اجرای نمای فایبر سمنت برد یک سرمایه گذاری فوق العاده و با دوام برای سال های آینده خواهد بود. دوامی که این نما دارد به دلیل موادی است که نما را ساخته اند. سمنت برد از سیمان، الیاف سلولز ماسه، خمیر کاغذ و بسیاری از مواد دیگر ساخته شده است. این مواد به اندازه کافی در برابر انواع آسیب ها مقاوم هستند. آن ها در برابر رطوبت، سیل، باد و دیگر خطر ها از بین نمی روند و شکل اولیه خود را از دست نمی دهند. پانل های سمنت در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید متناسب با نیاز خود آن ها را خریداری کنید. اگر به طرح چوب علاقه دارید، این نما مناسب شماست. بر خلاف ظاهر نما، ویژگی های آن اصلا شبیه به چوب نیست. در صورتی که از سمنت برد برای نمای ساختمان استفاده کنید، نیازی به نگرانی درباره تاب خوردگی و پوسیدگی نیست. در این مقاله قصد داریم شما را با این نمای زیبا آشنا کنیم. در ادامه می توانید درباره مزایای اجرا نما سمنت برد، ماهیت این نما، نکات ایمنی برای نصب و استفاده از آن و اندازه نمای سمنت برد صحبت کنیم.

مزایای نمای فایبر سمنت

نمای سمنت برد یکی از مصالح ساختمانی کاربردی است که از سیمان تقویت شده، الیاف سلولز، ماسه و خمیر کاغذ ساخته می شود. این ماده به دلیل استحکام و زیبایی اش در داخل و خارج ساختمان استفاده می شود. نیاز به نگهداری این ماده، بسیار کم است و در برابر انواع آسیب ها مقاومت کافی را دارد.

برای اینکه بیشتر با این نوع از مصالح ساختمانی آشنا شوید، مزایای آن را با دقت مطالعه کنید.

1. طول عمر بالا

یکی از مهم ترین مزایایی که این نما دارد، طول عمر و دوام آن است. موادی که برای ساخت نمای سنت برد استفاده می شوند، شامل الیاف سیمان، الیاف چوب و سایر مواد افزودنی دیگر هستند. این مواد در برابر حشرات، آب، سایش و هوا مقاومت کافی را دارد. شاید در نگاه اول هزینه های اولیه نمای سمنت برد نسبت به وینیل و آلومینیوم بیشتر باشد ولی با توجه به طول عمری که دارد، استفاده و خرید آن به صرفه تر خواهد بود. برخی از افراد معتقدند این نما از نظر دوام، مقرون به صرفه بودن و هزینه در بهترین رتبه قرار دارد. در صورتی که فاکتور دوام و طول عمر نما برای شما اهمیت زیادی دارد، این گزینه پیشنهاد خوبی برای سال های آینده شما خواهد بود.

2. تقلید از چوب

اگر می خواهید نمای شما به چوب شباهت داشته باشد، نمای سمنت برد مناسب شماست. مواد و مصالح مشابه مثل آلومینیوم و وینیل قابلیت این را ندارند که به ظاهر چوب شبیه شوند. نمای سمنت واقعی ترین مورد برای ایجاد نمای چوب بدون رنگ کردن است. با این حال خبری از ویژگی های چوب مثل تاب خوردگی و پوسیدگی نیست و صرفا زیبایی و گرمای چوب را می توانید با نمای سمنت احساس کنید.

3. مقاومت در برابر آتش

اگر در کنار نما یا ساختمان، احتمال وجود آتش وجود دارد، باید در انتخاب نما دقت کنید. مواد اولیه نمای سمنت برد می تواند در برابر آتش به مدت 1 ساعت کاملا مقاومت کند و در برابر حرارت مستقیم قرار بگیرد.

4. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی

یکی از مهم ترین مزایایی که نمای سمنت برد را به یکی از نما های محبوب تبدیل کرده است، تامین ایمنی شما و ساکنین است. به دلیل نحوه ساخت این نما، آسیب هایی مثل تگرگ نمی توانند به آن آسیب بزنند. علاوه بر آن گرما و رطوبت هم از دیگر آسیب هایی هستند که با اجرای نمای سمنت، ساختمان در برابر آن ها در امان خواهد بود.

5. مقاوم در برابر تاب خوردگی و پوسیدگی

نمای سمنت برد از نظر ظاهری کمی شبیه به چوب است ولی مانند آن عمل نمی کند. چوب رطوبت، برف، باران و گرما را جذب می کند. در این شرایط بدنه چوب دچار پوسیدگی، برآمدگی و تاب خوردگی می شود و طول عمر آن کم می شود. در مقابل این مشکلات برای نمای سمنت پیش نمی آید و می توانید با خیال راحت نما را در معرض این آسیب ها قرار دهید. مقاومت خوبی که این نما در برابر رطوبت دارد، آن را برای استفاده در مناطق مستعد گردباد و طوفان مناسب کرده است.

6. نیاز به نگهداری و تعمیر کم

یکی دیگر از نکاتی که باید درباره نمای سمنت برد ذکر کنیم، بحث نگهداری از آن است. مجموعه موادی که برای ساخت آن استفاده شده اند، به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. نما های مشابه مثل آلومینیوم و وینیل به تمیز کردن و شستشوی منظم نیاز دارند، در حالیکه نمای سمنت از این قاعده مبراست.

7. ساخته شده از مواد پایدار

بسیاری از مشتریان به محیط زیست اهمیت می دهند و به دنبال موادی هستند که قابل بازیافت باشد. مواد اولیه ساخت نمای سمنت برد از مواد قابل بازیافت ساخته شده است تا کمترین میزان آسیب را به محیط زیست وارد کند.

نمای سمنت برد چیست؟

در تعریف سمنت برد باید گفت که تخته های ورقه ای از جنس سیمان و الیاف سلولزی است. ابعاد و ضخامت این برد ها در اندازه های مختلف تولید می شود تا نیاز همه افراد با این اندازه ها برآورده شود. این برد ها به هر جایی از سازه نصب شود، می تواند به استحکام آن کمک کند. شما می توانید نمای سمنت برد را به چوب یا استیل وصل کنید.


نکات ایمنی برای نصب و اجرای نمای فایبر سمنت برد

فرایند نصب و اجرا نمای سمنت برد بسیار ساده و بی دردسر است. با این حال بهتر است نکات ایمنی را در زمان نصب و استفاده از آن رعایت کنید. این نکات ایمنی حتی در پروژه های ساده توسازی باید رعایت شوند. به این منظور باید موارد زیر را رعایت کنید.

1. تجهیزات محافظ را تهیه کنید

هرگز به خاطر صرفه جویی در هزینه ها، تجهیزات محافظ را فراموش نکنید. گرد و غباری که ناشی از کار با نمای سمنت برد و برش تخته های سیمانی ایجاد می شود، برای سلامتی مضر است. برای محافظت از سیستم تنفسی و چشم ها حتما از تجهیزات ایمنی بهره ببرید. به این منظور می توانید ماسک(ماسک تنفسی)، عینک و دستکش را در فهرست خرید خود داشته باشید تا قسمت های حساس بدن که با مواد و گرد و غبار در تماس اند، آسب نبینند. در صورتی که بخواهید از این تجهیزات در پروژه های آینده هم استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما خرید تجهیزات ایمنی با کیفیت است. به این ترتیب نیازی به خرید مجدد این تجهیزات نخواهید داشت.

2. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید

در صورتی که خودتان قرار است نمای سمنت برد را نصب کنید، دستورالعمل سازنده نما را با دقت مطالعه کنید. این دستورالعمل ها روی کیسه مصالح، یا برد ها نوشته شده اند. هر یک از آن ها به شما می گویند که باید برای آماده کردن نما دقیقا چه اقداماتی را انجام دهید. با توجه به اینکه تولید کنندگان نمای سمنت برد متفاوت هستند، ممکن است هر کدام دستور العمل متفاوتی را ارائه کنند. در صورتی که این دستور العمل ها را با دقت مطالعه کنید، از اتلاف هزینه و برخورد با موانع جلوگیری می شود.

3. با احتیاط از ابزار ها استفاده کنید

فقط در صورتی از دستگاه ها و ابزار های حساس و خطرناک مثل مته شارژی استفاده کنید که قبلا با آن کار کرده باشید و مهارت کافی در شما وجود داشته باشد. علاوه بر آن باید همه قوانین ایمنی استفاده از وسایل برقی را رعایت کنید. همه این موارد با کمک گرفتن از نصاب و متخصصین این حوزه به راحت ترین و سریع ترین شکل ممکن انجام می شود.

اندازه در اجرا نمای سمنت برد

برای اجرای نمای فایبر سمنت برد پانل ها را در اندازه های استاندارد و مشخصی تولید می کنند. هر چقدر اتصالات این نما کمتر باشد، ساده تر و کم هزینه تر خواهند بود. علاوه بر اندازه های استاندارد، این امکان وجود دارد که اندازه دلخواه خود را سفارش دهید. برای اینکه اندازه و ضخامت پانل ها را مشخص کنید، باید نیاز خود را بررسی کنید. به طور مثال در صورتی که احتمال وارد شدن ضربه به نما یا پانل ها وجود دارد، باید پانل ها را با ضخامت 10 میلیمتر سفارش دهید. به طور پیشفرض پانل های سمنت در اندازه های 12، 14 و 16 میلیمتر برای نصب و استفاده در بازار وجود دارند.

برای استفاده از نمای سمنت برد باید ایمنی کافی را رعایت کنید. برای اجرای نمای فایبر سمنت برد در صورت امکان از افراد با تجربه و متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا مشکلی از بابت نصب پانل ها پیش نیاید. در صورتی که نما را به درستی نصب کنید، دوام و طول عمر بیشتری خواهد داشت. نمای مورد نظر ما به کمترین میزان نگهداری و تمیز کردن نیاز دارد و جهت هزینه و زحمت های آن خیالتان راحت باشد. در صورتی که در مناطق مستعد سیل و بارندگی زندگی می کنید، این نما مناسب شماست. با اجرا نمای سمنت برد می توانید به زیبا تر شدن ساختمان کمک کنید و موجب دوام و پایداری هر چه بیشتر آن شوید.


آشنایی با نمای سمنت برد

نمای سمنت برد یکی از نما های زیبا و کارآمد برای انواع ساختمان است. این نما یک سرمایه گذاری فوق العاده و با دوام برای سال های آینده خواهد بود. دوامی که این نما دارد به دلیل موادی است که نما را ساخته اند.

سمنت برد از سیمان، الیاف سلولز ماسه، خمیر کاغذ و بسیاری از مواد دیگر ساخته شده است. این مواد به اندازه کافی در برابر انواع آسیب ها مقاوم هستند. آن ها در برابر رطوبت، سیل، باد و دیگر خطر ها از بین نمی روند و شکل اولیه خود را از دست نمی دهند.

پانل های سمنت در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید متناسب با نیاز خود آن ها را خریداری کنید. اگر به طرح چوب علاقه دارید، این نما مناسب شماست. بر خلاف ظاهر نما، ویژگی های آن اصلا شبیه به چوب نیست.

در صورتی که از سمنت برد برای نمای ساختمان استفاده کنید، نیازی به نگرانی درباره تاب خوردگی و پوسیدگی نیست. در این مقاله قصد داریم شما را با این نمای زیبا آشنا کنیم. در ادامه می توانید درباره مزایای اجرا نما سمنت برد، ماهیت این نما، نکات ایمنی برای نصب و استفاده از آن و اندازه نمای سمنت برد صحبت کنیم.


مزایای نمای فایبر سمنت

نمای سمنت برد یکی از مصالح ساختمانی کاربردی است که از سیمان تقویت شده، الیاف سلولز، ماسه و خمیر کاغذ ساخته می شود. این ماده به دلیل استحکام و زیبایی اش در داخل و خارج ساختمان استفاده می شود.

نیاز به نگهداری این ماده، بسیار کم است و در برابر انواع آسیب ها مقاومت کافی را دارد.برای اینکه بیشتر با این نوع از مصالح ساختمانی آشنا شوید، مزایای آن را با دقت مطالعه کنید.


طول عمر بالا

یکی از مهم ترین مزایایی که این نما دارد، طول عمر و دوام آن است. موادی که برای ساخت نمای سنت برد استفاده می شوند، شامل الیاف سیمان، الیاف چوب و سایر مواد افزودنی دیگر هستند. این مواد در برابر حشرات، آب، سایش و هوا مقاومت کافی را دارد.

شاید در نگاه اول هزینه های اولیه نمای سمنت برد نسبت به وینیل و آلومینیوم بیشتر باشد ولی با توجه به طول عمری که دارد، استفاده و خرید آن به صرفه تر خواهد بود. برخی از افراد معتقدند این نما از نظر دوام، مقرون به صرفه بودن و هزینه در بهترین رتبه قرار دارد.

در صورتی که فاکتور دوام و طول عمر نما برای شما اهمیت زیادی دارد، این گزینه پیشنهاد خوبی برای سال های آینده شما خواهد بود.


تقلید از چوب

اگر می خواهید نمای شما به چوب شباهت داشته باشد، نمای سمنت برد مناسب شماست. مواد و مصالح مشابه مثل آلومینیوم و وینیل قابلیت این را ندارند که به ظاهر چوب شبیه شوند. نمای سمنت واقعی ترین مورد برای ایجاد نمای چوب بدون رنگ کردن است.

با این حال خبری از ویژگی های چوب مثل تاب خوردگی و پوسیدگی نیست و صرفا زیبایی و گرمای چوب را می توانید با نمای سمنت احساس کنید.


مقاومت در برابر آتش

اگر در کنار نما یا ساختمان، احتمال وجود آتش وجود دارد، باید در انتخاب نما دقت کنید. مواد اولیه نمای سمنت برد می تواند در برابر آتش به مدت 1 ساعت کاملا مقاومت کند و در برابر حرارت مستقیم قرار بگیرد.