نمای دو پوسته پانچ متال

مقاله


معرفی نمای دو پوسته پانچ متال

نمای دو پوسته پانچ متال یکی از مدرن ترین انواع نما ها برای ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی است. به طور کلی نمای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نما معرف هویت و خلاقیت طراحان و صاحبان یک ساختمان است.

در صورتی که بتوانید نمای خوب و مناسبی انتخاب کنید، بر ارزش ساختمان افزوده می شود. نمای دو پوسته پانچ متال همانطور که از نامش پیداست، از دو لایه تشکیل شده است که معمولا یکی از لایه ها شیشه و دیگری فلز است.

به طور کلی برای ساخت نمای ساختمان از فلزاتی مقاوم و در دسترس مثل آلومینیوم و فولاد استفاده می شود. نما های فلزی می توانند در برابر آسیب هایی مثل خوردگی یا شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند. فولاد ضد زنگ یکی از همین فلزات است که در عملکرد ساختمان تاثیر به سزایی می گذارد.

شاید به جرئت بتوانیم بگوییم که مهم ترین کارکرد هایی که نمای پانچ دو پوسته دارد، در تهویه و بهره وری انرژی خلاصه می شود. علاوه بر آن نمای پانچ نور در ساختمان را افرایش می دهد.

وقتی از این نوع نما برای ساختمان استفاده می کنید، نیاز به سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه کاهش پیدا می کند. به علاوه نور طبیعی در ساختمان پخش می شود و نیاز کمتری به نور مصنوعی خواهید داشت. به این ترتیب هزینه های انرژی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

اگر به صرفه جویی در هزینه ها نیاز دارید، این نوع نما برای شما مناسب است. ورقه های فلزی نما در شکل و طرح های مختلفی قابل پانچ شدن هستند. علاوه بر آن شما می توانید طرح و شکل دلخواه خود را روی نما پیاده کنید. این ویژگی می تواند سبب برند سازی و معرفی کسب و کار شما به دیگران شود.

در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل درباره سیستم نمای دو پوسته صحبت کنیم. در ادامه می توانید درباره اهمیت و مزایای استفاده از نمای دو پوسته، ماهیت نمای دو پوسته پانچ، بهبود محیط کار با این نما، استفاده از عناصر طبیعی با نمای پانچ دو پوسته و استفاده از انواع فلزات برای پانچ کردن صحبت کنیم.


اهمیت استفاده از نمای دو پوسته

طراحی ساختمان در جهت راحتی، عملکرد بهتر و بهره وری انرژی رو به پیشرفت است. برای رسیدن به این اهداف، نوآوری های متعددی به کار گرفته می شود. این نوآوری ها شامل استفاده از مواد جدید تا استفاده از عناصر هوشمند است.

یکی دیگر از نمونه پیشرفت های صنعت ساخت و ساز استفاده از نما های دو پوسته مثل نمای دو پوسته پانچ متال است. این نما معمولا شامل یک نمای تک پوسته است که به همراه یک لایه بیرونی اضافی، تمام یا بخشی از نمای ساختمان را پوشش می دهد.

برای ساخت لایه داخلی نمای دو پوسته پانچ متال معمولا از شیشه استفاده می شود و لایه دومی ورقه های فلزی پانچ شده ای است که سوراخ هایی با طرح متنوع دارد. این ورقه های فلزی باید با دوام و مقاوم باشند. مزایای استفاده از نمای دو پوسته برای آشنایی بیشتر با آن، به شما کمک می کند.


کاهش مصرف انرژی

بخش خالی بین دو لایه نمای دو پوسته پانچ متال در ماه های سرد سال مانند عایق عمل می کند. گرمای نور خورشید بین دو لایه حبس می شود. علاوه بر آن به دلیل وجود این لایه اضافی گرمای کمتری از ساختمان هدر می رود. این کارکرد نمای دو پوسته می تواند نیاز به سیستم تهویه را کاهش دهد و باعث کاهش هزینه ها شود.


عایق صوتی

اگر در یک خیابان شلوغ زندگی می کنید یا نیاز دارید که صدا از ساختمان خارج نشود، ویژگی عایق صوتی نمای دو پوسته برای شما مناسب است. در صورتی که از یک شیشه دوجداره برای لایه داخلی استفاده کنید، این کارکرد با نمای دو پوسته پانچ متال امکان پذیر خواهد بود.


راحتی ساکنین

وقتی دما به خوبی کنترل شود، سبب راحتی و آسایش ساکنان خواهد شد. با استفاده نمای دو پوسته پانچ متال ساکنین از نور طبیعی بهره مند می شوند.

به طور خلاصه می توانیم مزایای نمای دو پوسته پانچ را در موارد زیر خلاصه کنیم:

• انعطاف پذیری در انتخاب اندازه سوراخ و مشخصات دیگر نما

• رنگ ها و پرداخت های متنوع

• طول عمر طولانی

• در دسترس بودن انواع فلزات

• امکان ایجاد انواع طرح های نوآورانه