نمای بتن اکسپوز

مقاله


نمای بتن اکسپوز

در طراحی یک ساختمان باید ملاحظاتی مثل زیبایی شناسی، عملکرد و تامین مالی در نظر گرفته شود. هر کدام از این موارد در دستیابی به موفقیت پروژه نقش مهمی دارند. با استفاده از نمای بتنی پیش ساخته تامین این نیاز ها تضمین می شود.

استفاده از بتن پیش ساخته یک ساختمان را از نظر نما و کیفیت بهتر می کند. مزایای این نوع بتن در مقایسه با مصالح مشابه اقتصادی ترین و ایمن ترین است. این ماده برای چندین دهه می تواند استحکام و دوام و خود را حفظ کند. در ادامه می توانید مزایایی که این نما دارد به صورت مفصل تری مطالعه کنید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره نمای نوین هستید به این صفحه مراجعه کنید.


دوام طولانی مدتی دارد

دوام و استحکام یک نما به معنای تعداد سال هایی است که نما می تواند از رویه ساختمان مراقبت کند. نمای بتن پیش ساخته مقاومت کافی را در برابر موریانه، آب و آتش دارد. این ماده بدون نیاز به بازسازی یا تعمیر می تواند تا سال های متمادی دوام آورد بدون اینکه نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد.

با استفاده از نمای بتنی می توانید اطمینان داشته باشید که سرمایه خود را در جایی مطمئن خرج کرده اید.


تطبیق پذیری آن بالاست

اندازه و شکل این نوع نما متناسب با نیاز و سلیقه شما قابل شکل گیری است. در طول فرایند ریخته گری بتن می توانید پرداخت ها و رنگ های مختلفی را روی آن اعمال کنید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این نما، قالب های مختلفی وجود دارد که از مواد مختلفی ساخته می شوند. هر یک از این مواد به سلیقه شما قابل انتخاب هستند و نتیجه ای متفاوت خواهند ساخت.


هزینه مقرون به صرفه است

یکی از مهم ترین مزایایی که نمای بتنی پیش ساخته دارد، این است که نصب آن نسبت به مصالح دیگر نسبتا ارزان است. به طور کلی بتن یک ماده با قیمت مناسب برای ساختمان سازی است و از دلایل محبوبت آن هم، مقرون به صرفه بودن آن است. این ماده در عین داشتن قیمت مناسب، دوام طولانی مدتی دارد.


به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد

نمای بتنی پیش ساخته به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد؛ پس لازم نیست درباره تعمیر و هزینه های آن نگران باشید. تنها نکته ای که باید در خصوص نگهداری این نما به کار بگیرید، تمیز کردن منظم یا رنگ آمیزی نما برای بهبود جذابیت آن است. از دیگر دلایل محبوبیت نما های بتنی، این است که حداکثر انعظاف پذیری را در هر پروژه ساختمانی دارد.

این نما به راحتی نصب می شود و هر زمان که بخواهید می توانید آن را حذف یا جایگزین کنید. این مصالح ساختمانی یک گزینه عالی برای سازه های دائمی یا موقت هستند.

مجموعه دربیران مفتخر است تمامی خدمات مربوط به نمای آجر و سنگ تراورتن را در اختیار شما قرار دهد.


بتن پیش ساخته چیست؟

بتن یکی از اجزای اصلی در ساخت و ساز است. این ماده ساختمانی در ساختمان های تجاری، اداری و... مورد استفاده قرار می گیرد. بتن از نظر زیبایی شناسی در رتبه خوبه قرار می گیرد و کاربرد های متنوعی هم دارد. مواد اولیه مختلفی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد ولی هیچ کدام به اندازه بتن پایدار و با دوام نیست. بتن مشکلاتی مثل تاب خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی را نخواهد داشت. یکی از مهم ترین کاربرد های این نوع ماده ساختمانی، استفاده از آن در نمای بتنی پیش ساخته است.

نمای بتنی پیش ساخته یکی از متدوال ترین گزینه ها برای طراحان و معماران است. این ماده با انجماد خشن و پرداخت سفت ساخته می شود. این ماده قبل از ریخته گری بتن، کاملا رقیق می شود تا امکان استفاده از آن برای طراحان و معماران فراهم شود. همانطور که گفتیم نمای بتنی این قابلیت را دارد که بخش داخلی خانه یا ساختمان را خنک نگه دارد.

نمای بتنی پیش ساخته به ساختمان جانی تازه می بخشد. فناوری مورد استفاده در این نما امکانات متفاوتی از نظر طرح و ظاهر ارائه می کند. نمای بتنی به دلیل توانایی و تحمل شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا سرد، مشهور است. اگر ساختمان شما در محلی است که از نظر آب و هوا بسیار گرم یا سرد و با بارندگی است، این نما را به شما پیشنهاد می کنیم. بتن پیش ساخته ظاهری کاملا متفاوت به ساختمان می بخشد. تعمیر و نگهداری یک نمای بتنی راحت و البته مقرون به صرفه است.


نمای بتنی پیش ساخته

برای استفاده از نمای بتنی مانند هر نمای دیگری ابتدا باید از طرح شروع کنید. پس از پیدا کردن ایده باید به دنبال مصالح و مواد اولیه مورد نیاز بروید. علاوه بر مواد اولیه در نظر گرفتن ویژگی های فنی و تکنیک های مورد نیاز برای ساخت نما هم اهمیت زیادی دارد. در ادامه نکاتی وجود دارد که در طراحی این نوع نما باید مورد توجه قرار گیرند.


با مهم ترین چیز شروع کنید

موفقیت پروژه به طراحی و برنامه ریزی آن بستگی دارد. با وجود یک طراحی، راهی مطمئن برای ادامه ساخت و ساز و استفاده از نما ترسیم خواهید کرد. در این جا باید مشخص کنید که ساختمان ایده آل شما چه شکلی دارد؟ آیا طرفدار هارمونی و بافت های مینیمالیستی هستید؟


اتصالات نما را در نظر بگیرید

یکی از ویژگی های مهم نمای پیش ساخته بتنی، اتصالات آن است. برای اینکه نتیجه کار بهتری داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که شکل نما را در نظر بگیرید.


نمای بتنی پیش ساخته و کاربرد 

به طور کلی تطبیق پذیری این بتن پیش ساخته آن را برای ساخت پارکینگ ها، پل ها، ساختمان های اداری، نمای ساختمان های مسکونی یا تجاری و بسیاری موارد دیگر آماده کرده است. هر نوع ساختمانی می تواند از مزایای مصالح و نمای بتنی پیش ساخته بهره مند شود.

دیوار و نمای بتنی پیش ساخته در برابر آتش و صدا یک انتخاب ایده آل است. کاهش رطوبت و ایجاد یک محیط مناسب برای بهره وری انرژی از دیگر دلایل قانع کننده برای استفاده از یک نمای بتنی است. ساختمان های اداری یکی از مواردی است که از نمای بتنی پیش ساخته برای ظاهر ساختمان و از خود بتن برای ساخت و ساز اصلی استفاده می کنند.

ساختمان های مسکونی با استفاده از این نوع ماده ساختمانی در برابر آتش، مقاومت بسیار خوبی دارد. همه این ویژگی ها این ماده را به یک گزینه عالی برای هتل ها، خوابگاه ها، ساختمان های آپارتمانی و.... تبدیل کرده است.

برای استفاده از نمای بتنی پیش ساخته حتما درباره نحوه نصب کنید. در صورتی که قصد دارید، نصب آن را به کسی بسپارید درباره تجربه و مهارت های آن اطمینان حاصل کنید. نمای بتنی پیش ساخته یک انتخاب با دوام و کارآمد است.

این نما در برابر انواع آسیب ها مثل موریانه، آتش سوزی، بارندگی و آفتاب از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. نمای بتنی می تواند در صرفه جویی هزینه های شما تا حد زیادی به شما کمک کند؛ زیرا با استفاده از آن انرژی گرمایشی و سرمایشی از ساختمان خارج نمی شود. با خرید این نما اطمینان داشته باشید که یک سرمایه گذاری بلند مدت خواهید کرد که از آن پشیمان نمی شوید.


بتن اکسپوز نما

نمای بتن اکسپوز یکی از انواع مواد اولیه ای است که در نمای یک سازه مورد استفاده قرار می گیرد. این نما در اثر مخلوط شدن با سنگ و مصالح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و یک ترکیب منجسم و محکم می سازد.

نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که یک نمای مناسب و زیبا انتخاب کنید، می توانید تا حد زیادی به زیبایی آن بیفزایید. یک نما با استفاده از مجموعه ای از مصالح ساخته و پرداخته می شود. نمای اکسپوز در رنگ ها و طرح های مختلفی قابل ساختن و پرداختن است.

شما می توانید از بین تعداد متنوعی از رنگ و طرح، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. این طرح و رنگ با فضای دکوراسیون بیرونی یا درونی ساختمان قابل هماهنگ شدن است که این خود مزیتی به حساب می آید. سنگ ها و مصالح مختلفی وجود دارد که می توانید برای نمای اکسپوز استفاده کنید.

از مهم ترین ویژگی هایی که این نوع نما دارد، دوام و استحکام بالای آن است. این ویژگی ها سبب می شود، صاحبان ساختمان به استفاده از آن تمایل پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با این نمای کاربردی بیشتر آشنا کنیم. در ادامه می توانید درباره دلایل و مزایای انتخاب بتن اکسپوز نما و ماهیت نمای بتن اکسپوز اطلاعات بیشتری کسب کنید.


بتن اکسپوز نما و قابلیت تنظیم

یک نمای بتن اکسپوز تا حدودی حالت شل دارد؛ این نکته به این معناست که مواد موجود در بتن از بیرون به سادگی قابل مشاهده است. به این ترتیب امکان سفارشی سازی در استفاده از مواد کاربردی وجود دارد. سنگ ها و مصالح مختلفی برای سطوح استفاده می شود که از آن جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• سنگ های خرد شده

• سنگ مرمر

• صدف دریایی

• سنگ صیقلی

• شن

متناسب با سلیقه شما سنگدانه های نمای بتن اکسپوز می توانند براق، رنگارنگ و با بافت و الگو های جالب طراحی و سفارش داده شوند. اگر می خواهید خانه خود را بازسازی کنید، انتخاب های زیادی از این جهت خواهید داشت که کاملا به سلیقه شما یا دکوراسیون بیرونی ساختمان بستگی دارد.


بتن اکسپوز نما و دوام بالا

دومین مزیتی که نمای بتن اکسپوز برای یک ساختمان دارد، دوام بالای آن است. نکته مهمی که درباره این نما وجود دارد این است که می تواند تا سال های طولانی در برابر شرایط آب و هوایی سنگین شدید از بارنگی تا گرمای شدید، جان سالم به در ببرد.

در طول سال های استفاده و نصب این نما می توانید اطمینان داشته باشید که به کمترین میزان نگهداری و تعمیرات نیاز دارید. نمای بتن اکسپوز می تواند کیفیت خود را سال ها حفظ کند. ضمن اینکه اگر برای حداقل مراقبت و آب بندی نما زمان بگذارید، سال های بیشتر هم دوام خواهد آورد.


بتن اکسپوز نما و استحکام بالا با کشش عالی

یک نمای بتن اکسپوز علاوه بر دوام و طول عمر بالا، مقاوم است. از آن جایی این نما در معرض سنگدانه ها قوام می آید، از کشش خوبی هم برخوردار می شود. این ویژگی می تواند در ماه های سرد زمستان بسیار کارآمد باشد.


بتن اکسپوز نما بسیار کارآمد

بتن اکسپوز یک ظاهر جذاب به ساختمان می بخشد و توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. نمای بتن اکسپوز ظاهری طبیعی تر نسبت به بتن یا آجر دارند. این نما برای صاحبان خانه بسیار کاربردی است؛ زیرا از رشد علف های هرز و تشکیل خزه جلوگیری می کند. بنابراین علاوه بر نیاز کم به نگهداری می توانید بدون زحمت سطح خانه یا ساختمان را از علف های هرز پاک کنید.


بتن اکسپوز نما ترکیب راحت با انواع طرح

بتن اکسپوز نما معمولا خنثی است ولی می توانید به راحتی آن را به هر رنگی درآورید که با دکوراسیون و ترکیب رنگ اطراف مطابقت داشته باشد. اگر در حال ساخت و ساز خانه خود هستید، احتمالا می توانید برای طرح، رنگ و سبک های مختلف، برنامه ریزی و انتخاب داشته باشید.


بتن اکسپوز نما زیبایی شناسی همه کاره

نمای بتن اکسپوز از جهاتی با بتن معمولی تفاوت دارد. لایه های بالایی نما، از سطح بتن بالا زده است و کاملا قابل مشاهده است. دومین نکته این است که به جای سنگدانه های خاکستری که در بتن معمولی وجود دارد، صاحب پروژه می تواند از مجموعه سنگدانه های تزئینی یا رنگی استفاده کند.

این سنگدانه ها از نظر شکل، اندازه و رنگ در طیف وسیعی قرار می گیرند. شما می توانید هر یک از این فاکتور ها را سفارشی سازی کنید تا نمایی مطابق با دکوراسیون و سلیقه خود خریداری کنید.


بتن اکسپوز نما ضد پوسته شدن

یکی از مشکلات رایجی که گاهی برای بتن معمولی اتفاق می افتد، پوسته پوسته شدن آن است. این پوسته پوسته شدن معمولا در فصل زمستان اتفاق می افتد؛ زیرا بتن متخلخل است و آب و نمک یخ زدا را به خود می کشد.

وقتی دمای هوا کاهش پیدا می کند، این مخلوط نمکی منبسط می شود و در ساختار داخلی بتن تنش ایجاد می کند. این تنش لایه اولیه و سطحی بتن را دچار ضعف می کند و خمیر سیمان تحت فشار هایی قرار می گیرد. این فشار ها باعث ایجاد ترک، فرو ریختن یا برش می شود.

با فرو ریختن سطح بتن ناهمواری هایی ایجاد می شود و جذابیت بصری ساختمان کاهش پیدا می کند. نمای بتن اکسپوز دارای مقاومتی مناسب در برابر پوسته پوسته شدن است. برای اینکه طول عمر بتن افزایش پیدا کند، صاحبان ساختمان باید آن را تقریبا هر 2 سال یک بار آب بندی کنند.


بتن اکسپوز نما افزایش ارزش ساختمان

یک نمای بتن اکسپوز علاوه بر دوام و طول عمر بالا، از نظر قیمت ارزش بالایی هم دارد. با استفاده یک نمای شیک و چشم نواز، سطحی از جذابیت ایجاد می شود که خریداران بالقوه را جذب می کند. بتن اکسپوز تا حد زیادی می تواند در این جذابیت اثرگذار باشد.


بتن اکسپوز نما و اهمیت آن

به طور کلی بتن اکسپوز یکی از مصالح ساختمانی جدید است که با ضخامت 3 تا 12 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. بتن می تواند یک ساختمان منحصر به فرد ایجاد کند که بسیاری از مردم آن را دوست داشته باشند. بتن اکسپوز ترکیب بتن با سنگدانه های اضافی است که در اثر مخلوط شدن با مواد و مصالح دیگر نمای بتن اکسپوز را می سازد.

با دوام و مقاومتی که این نما در برابر لغزش دارد، برای استفاده در هر قسمت از خانه یا ساختمان تجاری مناسب است. مسیر ها، گذرگاه ها، محوطه های استخر، پاسیو، کف های داخلی و محوطه های بیرونی از جمله مکان هایی هستند که برای استفاده از نمای بتن اکسپوز عالی به نظر می رسند.

همچنین این نما برای کاربرد های عمودی، دیوار های حائل تزئینی و دیوار های مانع صوتی یک نمای ایده آل است. این بتن مزایای زیادی برای املاک مسکونی و تجاری دارد. اگر به الگو، رنگ یا بافت خاصی نیاز دارید، احتمالا به راحتی می توانید آن را پیدا کنید. نمای بتن اکسپوز دوام و استحکام بالایی نیاز دارد و نیاز به نگهداری آن هم بسیار کم است.

مهم ترین مزیتی که این نوع بتن دارد، ضد لغزش بودن آن است. به همین دلیل از آن برای مکان های حساسی مثل اطراف استخر استفاده می شود. علاوه بر همه این مسائل یک نمای بتن اکسپوز از نظری بسیار جذاب و منحصر به فرد است.

در نهایت با استفاده از نمای بتن اکسپوز به کمترین میزان نگهداری و مراقبت نیاز دارید. این نما هم می تواند زیبایی ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهد و هم در مقاومت ساختمان نقش تاثیرگذاری دارد.

اگر می خواهید ساختمان خود را بازسازی کنید و به رنگ های منحصر به فرد و زیبایی نیاز دارید، این نما می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. بتن اکسپوز نما در طرح، بافت و رنگ های متنوعی طراحی و استفاده می شود. هر یک از این رنگ ها با دکوراسیون بیرونی ساختمان قابل هماهنگی است.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که افراد را مجذوب این نما می کند، دوام و استحکام آن است. با خرید و استفاده از این نما می توانید اطمینان داشته باشید که تا سال هایی طولانی نما به زیبایی و دوام ساختمان کمک خواهد کرد.

ما در مقاله های قبلی درباره نمای بتنی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

نمای اکسپوز پیش ساخته

نمای اکسپوز پیش ساخته یکی از رایج ترین و محبوب ترین نما ها برای ساختمان های تجاری و صنعتی است. این محبوبیت از دوام و زیبایی این ماده ساختمانی، ناشی می شود. نمای اکسپوز تطبیق پذیری بالایی دارد و نصب آن بسیار راحت است.

نمای اکسپوز نوعی بتن تزئینی است که از موادی مثل سنگ تزئینی، شن، سنگ خرد شده، گرانیت و مواد دیگر ساختمانی ساخته می شود. این نما می تواند در برابر عوامل محیطی و آسیب های متعدد از ساختمان محافظت کند. به طور کلی نما برای یک ساختمان بسیار اهمیت دارد.

نما به منزله هویت و شخصیت یک ساختمان است. هر چقدر در نمای یک سازه دقت و سلیقه بیشتری به خرج دهید، بر زیبایی و ارزش ساختمان خود می افزایید. بتن اکسپوز شامل پنل هایی می شود که روی ساختمان قرار می گیرند. این پنل ها آخرین لایه از یک ساختمان است و روی آن را لایه دیگری در بر نمی گیرد.

در این مقاله قصد داریم درباره ماهیت نمای اکسپوز پیش ساخته، مزایای استفاده از آن، تفاوت نمای اکسپوز با دیگر مصالح و مواد اولیه ساختمانی و اهمیت استفاده از نما در یک ساختمان صحبت کنیم. اگر قصد ساخت یک ساختمان با نمای اکسپوز را دارید، این مقاله اطلاعات مناسبی در اختیار شما می گذارد.


نمای اکسپوز پیش ساخته و مزایا

نمای اکسپوز پیش ساخته معمولا برای ساختمان های تجاری استفاده می شود. این ماده یکی از پر کاربرد ترین و محبوب ترین مواد اولیه در صنعت ساخت و ساز است. در تمام مناطق شهری در سطح جهان از این ماده استفاده می شود.

اکسپوز ماده ای است که در معرض دید قرار می گیرد و باید از ویژگی هایی همچون خاصیت شکل دهی، پرداخت و یکنواختی برخوردار باشد. آسمان خراش ها، ساختمان های اداری و پارکینگ های بزرگ به این ماده نیاز دارند.


مقرون به صرفه

بتن نسبت به بسیاری از مصالح ساختمانی مقرون به صرفه تر است. خصوصا اگر بخواهید از فولاد در نما یا ساختمان سازی استفاده کنید، بتن بهترین مکمل برای آن است. در صورتی که می خواهید یک ساختمان تجاری به صرفه بسازید، اکسپوز پیش ساخته یک گزینه عالی است.

در طولانی مدت یک ساختمان تجاری با نمای اکسپوز پیش ساخته می تواند مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی را تا 29 درصد کاهش دهد.


تولید محلی

این مورد به این معناست که اکسپوز نما در کمترین زمان و مسافت ممکن در دسترس شما قرار می گیرد. برای خرید این ماده شما با تامین کنندگان محلی سر و کار خواهید داشت که این نکته سود اقتصادی بالایی دارد. برای خرید این ماده نیازی به طی کردن مسافت های طولانی نیست و عملا هزینه های شما کاهش پیدا می کند.


تطبیق پذیری

شکل دهی به این ماده ساختمانی اصلا محدودیتی برای شما نخواهد داشت. شما می توانید این ماده را در قالب های مختلفی قرار دهید تا به شکل و حالت دلخواه شما درآید.


قوی و با دوام

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که نمای اکسپوز پیش ساخته دارد، دوام و قدرت آن است. این نما در برابر شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی دوام می آورد و از بین نمی رود.


مقاوم در برابر آتش

اکسپوز پیش ساخته یک مانع موثر در برابر آتش سوزی است. این ماده می تواند از گسترش آتش و خسارت به ساختمان جلوگیری کند.

با همه نکات و مزایایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، جای تعجبی ندارد که اکسپوز نما به یکی از محبوب ترین نما های ساختمانی تبدیل شده باشد.


نمای اکسپوز پیش ساخته چیست؟

یک ساختمان به اتمام رسیده با یک نمای مناسب و شیک تکمیل می شود. نمای اکسپوز پیش ساخته در آخرین مرحله روی یک ساختمان قرار می گیرد و دیگر چیزی روی آن را نمی پوشاند. استفاده از این نوع بتن در ساختمان سازی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا نمای اکسپوز ظاهری زیبا و مدرن به ساختمان می بخشد.

به طور کلی بتن اکسپوز هم در دکوراسیون داخلی و هم در نمای ساختمان استفاده می شود. این نما باید ظاهری صاف و صیقلی به ساختمان ببخشد؛ به این ترتیب برای استفاده از آن باید دقت و ظرافت کافی را به خرج دهید. اکسپوز پیش ساخته در نمای سازه هایی مثل کارخانه و ساختمان های صنعتی استفاده می شود.


نمای اکسپوز پیش ساخته و اهمیت آن

نما وجوه بیرونی ساختمان و وجوه مختلف آن را در بر می گیرد. نما هنر یک معمار را نشان می دهد و نمادین ترین عنصری است که در یک ساختمان وجود دارد. نما عملکرد مهمی در بهره وری انرژی و تا حدودی دوام ساختمان دارد. اهمیت استفاده از نما در یک ساختمان را در موارد زیر خلاصه کردیم که در ادامه می توانید مطالعه کنید:


شخصیت دادن به یک ساختمان

نما در واقع هویت و شخصیت یک سازه را می سازد و آن را به دیگران معرفی می کند. داشتن نمای منحصر به فرد و مقاوم در یک ساختمان می تواند در یک هویت شیک به ساختمان ببخشد.


محافظت در برابر عوامل طبیعی

یک نمای مقاوم مثل نمای اکسپوز پیش ساخته مانند یک لباس، ساختمان را در بر می گیرد. یک نمای خوب می تواند از ساختمان در برابر باد، رطوبت، باران و دمای شدید محافظت کند. بسیاری از نما ها از جمله نمای اکسپوز به دلیل مقاومت بالا، محبوبیت بسیار بالایی دارند.


بهره وری انرژی

هر نما از جمله نمای اکسپوز پیش ساخته می تواند هزینه های انرژی را تا حد زیادی کاهش دهد و نقش موثری در این زمینه داشته باشد.


کاهش آلودگی صوتی

گاهی یک نما همچون نمای اکسپوز پیش ساخته همچون عایق صوتی عمل می کند. در طول روز صدا های خارجی مثل ساختمان سازی، ترافیک، راه آهن و هواپیما به درون ساختمان نفوذ پیدا نمی کند. این کنترل صدا خصوصا در محل کار و دفاتر اداری ایده آل است و در جلسات کاری، صدای مزاحمی احساس نمی شود.


تفاوت بتن معمولی با نمای اکسپوز پیش ساخته

به طور کلی بتن مخلوطی از مواد سیمانی با سنگدانه های ماسه و سنگ است. این مواد پس از قرار گرفتن بر پوسته ساختمان صاف می شوند. نمای اکسپوز پیش ساخته تقریبا مخلوطی از همین مواد است که پس از استفاده، مقدار زیادی از سطح رویی آن برداشته می شود تا سنگدانه های زیرین آن نمایان شوند.

بتن معمولی به نگهداری کمی نیاز دارد و با مراقبت صحیح، تا 30 سال دوام خواهد آورد. بتن اکسپوز از نظر قیمتی از مدل قبلی بیشتر است و تنوع رنگ متنوعی هم دارد. شما می توانید طرح و رنگ این نوع بتن را متناسب با دکور ساختمان و سلیقه خود هماهنگ کنید. نمای اکسپوز به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمای آجرنسوز با کارشناسان ما تماس بگیرید.