لیست مقالات دربیران

تفاوت شیشه خام و سکوریت چیست ؟

مقالات 94/07/25

سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه‌های ساختمانی انجام می‌شود. این فرایند را می‌توان بر روی شیشه‌های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و یا لعاب خورده نیز انجام داد. این نوع شیشه که محصولی از شیشه پنجره، رنگی، رفلکس دار، چاپ شده و یا لاکی می‌باشد. عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد) می‌باشد

پايداری اجتماعی در خانه ديروز و امروز

ریشه/مقالات 94/08/15

در اين مقاله قصد بر آن است تا بحث خانه به صورتی معمارانه بر اساس شاخص هاي خانه و خانواده، به سنجش برده شود. تامین مسکنی پایدار، در برخی کشورهای پیشرفته جهان با هدف امنيت و همسو با شرایط محیطی پیش نهاده شده است. در ابتدا و پیش از آنکه به بحث ساختار مسکن پرداخته شود، لازم است تا اندکی نیز به بحث درباره مقیاس خانه در گذشته و حال رسيده شود و نمونه هاي موردي بررسي مي شود.

موسیقی و معماری اسلامی ایران

مقالات 94/08/15

انسان از ابتدا در فضا می زیسته و در طول این زیستن و تجربه کردن، زاده شدن . پا گرفتن و گسترش یافتن را بوجود می آورد، یه روز دیوار غار مسکونی خود را به تصویر می کشد و روزی دیگر آب رودخانه ها را از سطوح زیرین عبور می دهد که هم ترنم بیافریند و هم نیروی مکانیکی رایگان بدست آورد و روزی دیگر راز و رمزهایی را در وجود خود پیدا می کند و با ساختن دست ساخته هایی با خاک، گل و سفال گونه هایی از اشیاء زینتی و آبگینه و مس، جهان درونی خود را بوجود می آورد.

اصطلاح خودکشی شیشه سکوریت چیست ؟

مقالات 94/08/25

شكست خود به خودي يا خودكشي شيشه به شكست ظاهرا بدون علت شيشه هاي سكوريت اطلاق ميگردد . آسيب هاي ناشي ازضربه به سطح و لبه باعث شكست شيشه مي شود .در شيشه هاي سكوريت اگر ميزان آسيب زياد نباشد ، در اثر تنش هاي حرارتي و يا جريان باد ، اين آسيب در سطح شيشه گسترش مي يابد و منجر به شكست در زمان طولاني ( طي روزها و يا ماه ها ) و ظاهرا بدون علت مشخصي مي شود.در حين فرآيند توليد شيشه، ممكن است كه ناخالصي به مايع مذاب شيشه وارد شود. اكثر اين ناخالصي ها مشكل خاصي به وجود نمي آورند. فقط ممكن است به صورت ذرات خيلي ريز و يا كثيفي در داخل شيشه به چشم آيند. تقريبا 50 نوع ناخالصي در شيشه شناسائي شده است.

شيشه فلوت چيست و چگونه ساخته مي شود؟

ریشه/مقالات 94/09/08

از زمان معرفي شيشه فلوت در سال 1959 توسط پيلكينگتون فرآيند فلوت آرام آرام به نحو گسترده‌اي جايگزين فرآيندهاي شيشه تخت گرديده است . امروزه حدود 180 طرح فلوت با ظرفيت توليدي در حدود 40 ميليون تن در سال وجود دارد .اين مقدار متناظر با حدود 35 % كل توليد شيشه در جهان است .شيشه تخت حاصل از روش فلوت در مقايسه با فرآيندهاي توليد قديمي‌تر شيشه تخت مزايايي دارد كه عبارتند از : -فرآيند فلوت قادر است شيشه تخت با كيفيت بالا در محدوده ضخامتي 5/0 تا 25 ميليمتر با عرض نواري بيش از 3 متر توليد نمايد .

شیشه اسپندرال

ریشه/مقالات 94/10/20

در اجرای سطوح بزرگ شيشه ای درنمای ساختمان، پوشاندن مناسب مناطق کور ساختمان قسمت هائی که نبايد ديده شوند مانند فضای بين طبقات تأثير ويژه ای بر زيبائی نما دارد. در ابتدا از شيشه های رفلکس برای اين منظور استفاده می شد اما در شب هنگام که نور فضای داخلی بيشتر از بيرون است ، اين شيشه ها کارآئی خودرا از دست داده و تمامی مناطق کور در معرض ديد قرار می گيرند وظاهر نازيبائی را برای ساختمان موجب می شوند. بدين علت امروزه استفاده از شيشه رفلکس در اين زمينه منسوخ شده و به جای آن از شيشه های اسپندرال استفاده ميشود.

همه چیز درباره شیشه ضد گلوله

ریشه/مقالات 94/09/28

شیشه ضد گلوله در نگاه اول کاملا شبیه به شیشه های معمولی است ، اما در عمل اینگونه نیست. شیشه های معمولی به محض اصابت فشنگ به آنها درهم می شکنند و خرد خواهند شد.ابتدا ببینیم شیشه ضد گلوله چگونه اختراع شد: نخستین بار یک شیمیدان فرانسوی به نام "بندیکتوس " در اوایل قرن بیستم بر اثر یک تصادف جالب توانست تکنیک اولیه ساخت نوعی شیشه نشکن و مقاوم را بدست آورد .

نما و معماری

ریشه/مقالات 94/12/02

ورودی یکی از عناصر حایز اهمیت نما در ساختمان است که محل و اهمیت طراحی آن به شکل مستقیم نمایانگر نقش و عملکرد ساختمان است. در ورودی نشانه گذر از فضای عمومی خارجی به فضای خصوصی داخلی و یکی از مهم ترین عناصری است که می‌توان به عنوان نشانه ساختمان از آن نام برد.نمای هر ساختمان در شکل‌دهی به مجموعه شهری که در آن حضور دارد، موثر است. اگر به نمای یک ساختمان بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمان‌های شهر توجه شود، همگونی نمای شهری در مجموع از بین می‌رود.

نمای کامپوزیت

ریشه/مقالات 94/11/10

آلومینیوم در سالهای اخیر تبدیل به انتخابی رو به رشد برای نماسازی ساختمان گردیده است. در کنار وزن سبک و ویژگی های فوق العاده فنی ، قابلیت ها و مزیت های نوآورانه ای که در اختیار معماران و طراحان سازه قرار می گیرد، چشمگیرترین جنبه این صفحات می باشد. آلومینیوم سبک و انعطاف پریر بوده و به سادگی لعاب رنگ به خود گرفته و به انحاء گوناگون قابل عمل آوری است.نما تنها جامه ساختمان نیست بلکه چهره آن نیز می باشد. جدا از جنبه های کاربردی ملاحظات زیبا شناختی نیز نقش مهمی ایفا می کنند.

نمای اسپایدر

ریشه/مقالات 94/12/04

نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه ای از سیستم سازه های فلزی ، کابلی و شیشه ای می باشد که با توجه به کاربری ساختمان ، بارگزاری و هزینه از آنها استفاده می شود. استفاده از هرنوع ساختار شیشه در این نما بلامانع بوده که با توجه به شرایط محیطی و کاربری نما تعیین می گردد

اهمیت شیشه در ساختمان

ریشه/مقالات 94/12/09

تاریخچه شیشه،نحوه ساخت شیشه و انواع آن

ریشه/مقالات 94/12/13

کرتین وال

ریشه/مقالات 96/04/07

نمای گلس فین Glass fin

ریشه/مقالات 95/04/13

نمای شیشه ای اسپایدر

مقالات 1396/1/21

نمای شیشه ای اسپایدر

نمای اسپایدر

ریشه/مقالات 1396/5/15

نمای اسپایدر

نمای شیشه ای کرتین وال بدون خطوط نمایان

ریشه/مقالات 1398/4/16

نمای نوین

ریشه/مقالات 1398/4/16

معرفی جامع انواع پارتیشن شیشه ای

ریشه/مقالات 1398/4/17

پارتیشن شیشه ای دارای انواع مختلفی است. پارتیشن شیشه ای سکوریت دارای فضای ایمنی بوده و از نظر مقاومت بسیار عالی است. فریم لس ها ظرافت خاصی دارند و بسیار نازک و شفاف هستند. مدل های بلوک شکلی برای داخل منزل یک انتخاب هوشمندانه بوده و بسیار زیبا است.

نگاه جامع به عملکرد هندریل شیشه ای

ریشه/مقالات 1398/4/17

هندریل شیشه ای یک ایده خلاقانه است که ضمن ایجاد زیبایی بیشتر سبب می شود که انعطاف پذیری افزایش یافته و هزینه ها کمتر شود. هندریل شیشه ای خطر ناشی از سقوط را به حداقل می رساند. این سبک از نرده های شیشه ای قابلیت سفارشی سازی داشته و از استانداردهای لازم پیروی می کند.

انواع روش های اجرای نمای شیشه ای و ویژگی های مهم آنها

ریشه/مقالات 1398/4/17

جنس های پرکاربرد در نمای شیشه ای ساختمان

ریشه/مقالات 1398/4/17

نمای اسپایدری

ریشه/مقالات 1398/4/17

نمای آجری

ریشه/مقالات

نمای آجرنسوز

ریشه/مقالات

نمای آجر و سنگ تراورتن

ریشه/مقالات

نمای بتنی

ریشه/مقالات

نمای بتن اکسپوز

ریشه/مقالات

درب شیشه ای ریلی

ریشه/مقالات

درب شیشه ای کشویی

ریشه/مقالات

نمای سمنت برد

ریشه/مقالات

نمای پیش ساخته

ریشه/مقالات

قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی

ریشه/مقالات

نمای لامل

ریشه/مقالات

نمای دو پوسته پانچ متال

ریشه/مقالات

نمای پانچ

ریشه/مقالات

یو پی وی سی upvc

ریشه/مقالات

پارتیشن اداری

ریشه/مقالات

نمای آلومینیوم کامپوزیت

ریشه/مقالات

نمای کامپوزیت

ریشه/مقالات

پارتیشن دوجداره

ریشه/مقالات

پارتیشن فریم لس

ریشه/مقالات

پله شیشه ای

ریشه/مقالات

قیمت پنجره دوجداره کشویی

ریشه/مقالات

پارتیشن شیشه ای فریم لس

ریشه/مقالات

قیمت درب و پنجره آلومینیومی کشویی

ریشه/مقالات

پارتیشن شیشه ای تک جداره

ریشه/مقالات

پله شیشه ای گرد

ریشه/مقالات

پله شیشه ای دوبلکس

ریشه/مقالات

پله شیشه ای و استیل

ریشه/مقالات