قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی

مقاله


بررسی قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی

قیمت پنجره آلومینیومی یکی از فاکتور های قابل بررسی در زمان انتخاب درب و پنجره است. درب و پنجره ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می شوند. یکی از رایج ترین و پر اهمیت ترین مصالح و مواد اولیه، شیشه و آلومینیوم است.

این دو ماده از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و به راحتی به هر شکل و طرحی که شما بخواهید در می آیند. برای اینکه قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره را محاسبه کنید، باید فاکتور های مختلفی را در نظر بگیرید.

هر یک از این فاکتور ها در قیمت پنجره اثر می گذارند. پنجره آلومینیومی مقاومت بالایی در برابر انواع شرایط جوی دارد. در هر شرایط آب و هوایی که باشید، از جمله آب و هوای خیلی گرم یا خیلی سرد، انتخاب یک پنجره آلومینیومی یه تضمین درست است.

در این مقاله قصد داریم درباره اهمیت استفاده از پنجره دوجداره، تاثیر این عوامل بر قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی و نکاتی درباره خرید این پنجره صحبت کنیم. اگر در حال احداث یک سازه جدید هستید یا می خواهید پنجره های ساختمان را تعویض کنید، این مقاله برای شما مناسب است.


اهمیت استفاده از پنجره دوجداره آلومینیومی

قبل از اینکه به صورت متمرکز به قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی بپردازیم، باید درباره امتیاز های آن صحبت کنیم. بسیاری از افراد نیاز دارند که بدانند چرا باید قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی را بپردازند؟

پنجره دوجداره آلومینیومی ترکیبی از دو ماده بسیار با ارزش و کارآمد در ساختمان سازی است. این دو ماده شیشه دوجداره و آلومینیوم هستند. درب و پنجره های دوجداره دو لایه شیشه هستند که فاصله ای بین آن ها قرار دارد. این دو شیشه به طوری طراحی شده اند که کارکرد های بسیاری دارند.

به علاوه آلومینیوم یکی از مقاوم ترین و با کیفیت ترین موادی است که در ساخت قاب پنجره مورد استفاده قرار می گیرد. آلومینیوم در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم است و به راحتی بازیافت می شود.

با این اوصاف قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی نسبت به درب و پنجره های معمولی بیشتر است. مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، بخش کوچکی از انواع مزیت های پنجره آلومینیومی دوجداره بود. در ادامه می توانید با امتیاز های دیگر این نوع پنجره بیشتر آشنا شوید.


کاهش صدا های مزاحم

وقتی ساختمان خصوصا ساختمان اداری در شهر ها و خیابان های شلوغ قرار دارد، صدا های مزاحم آرامش و تمرکز را از کارکنان می گیرد. به این ترتیب استفاده از یک شیشه و پنجره با عایق صدا می تواند کمک بزرگی در این زمینه به شما کند.

با استفاده از یک پنجره دوجداره صدا های مزاحم از بیرون شما را اذیت نمی کند و صدا از داخل به بیرون نمی رود. کارکرد ضد عایق صدا بودن بر دوش شیشه دوجداره است. به این دلایل است که قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی با شیشه و پنجره های سنتی و معمولی متفاوت است.


تامین امنیت

دومین فاکتوری که موجب تفاوت قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی با دیگر درب و پنجره ها می شود، بحث تامین امنیت است. این کارکرد هم به شیشه دوجداره و هم به قاب آلومینیومی آن مرتبط است.

امنیت در این نوع پنجره به این معناست که در برابر ضربه و تهدیدات جوی همچون باد و باران به خوبی مقاومت می کند. علاوه بر آن هیچ کس نمی تواند از بیرون به این نوع پنجره نفوذ کند؛ زیرا از مقاومت بالایی در شیشه و قاب برخوردار است.

هر چقدر یک شیشه یا قاب آلومینیومی آن از امنیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی هم بیشتر می شود.


عایق

یکی از مهم ترین کارکرد هایی که پنجره آلومینیومی را از دیگر درب و پنجره ها متمایز می کند، عایق بودن آن است. قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی یا هر نوع پنجره دیگری که دارای عایق حرارتی است با دیگر درب و پنجره های معمولی فرق می کند.

عایق داشتن یک پنجره به معنای صرفه جویی و کاهش هزینه ها در دراز مدت است. به بیان ساده تر آلومینیوم و شیشه دوجداره هر دو این کارکرد را دارند که از اتلاف انرژی گرمایشی یا سرمایشی جلوگیری کنند.

وقتی دمای مطبوع ساختمان کمتر هدر رود، هزینه ها در دراز مدت کاهش پیدا می کند. در صورتی که یک درب یا پنجره از جنس شیشه و آلومینیوم عایق داشته باشد، قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی هم بیشتر می شود.


افزایش ارزش ساختمان

وقتی بخواهید ساختمان یا ملک خود را بفروشید، پنجره دوجداره آلومینیومی یکی از عوامل افزایش قیمت آن می شود. به علاوه این درب و پنجره ها بسیار ارزشمند هستند و می توانند بر جذب مشتری تاثیر به سزایی داشته باشند.

این نکته پر اهمیت می تواند یکی از مهم ترین دلایل پرداخت قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی باشد؛ زیرا خرید و فروش یک ملک با ارزش از اهمیت بالایی برخوردار است.


تطبیق پذیری و قابلیت تنظیم به سبک های مختلف

شیشه که یکی از پر کاربرد ترین مواد و مصالح برای یک ساختمان است. در کنار آن آلومینیوم هم تطبیق پذیری بالایی دارد و به شکل های مختلف قابل سفارش و ساخت است. ترکیب این دو، یک محصول منعطف و کاربردی ساخته است.

شما می توانید درب و پنجره خود را به هر شکل و اندازه ای که بخواهید در آورید. این نکته بدیهی وجود دارد که هر چقدر مدل درب و پنجره شما پیچیده تر باشد، قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره هم بیشتر می شود.