نگاه جامع به عملکرد هندریل شیشه ای

نگاه جامع به عملکرد هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای یک ایده خلاقانه است که ضمن ایجاد زیبایی بیشتر سبب می شود که انعطاف پذیری افزایش یافته و هزینه ها کمتر شود. هندریل شیشه ای خطر ناشی از سقوط را به حداقل می رساند. این سبک از نرده های شیشه ای قابلیت سفارشی سازی داشته و از استانداردهای لازم پیروی می کند.

نگاه جامع به عملکرد هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای که به نام نرده شیشه ای مشهور است یکی از سبک های بسیار زیبا محسوب می شود که به دلیل داشتن رنگ خنثی با هر محیطی می تواند سازگار باشد. سبک طراحی هندریل شیشه ای به صورتی است که زیبایی بسیار گسترده ای دارد. این طور که شواهد نشان می دهد مزایای هندریل شیشه ای به نسبت نرده های معمولی بسیار بیشتر است.

انواع هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای اسپایدری یکی از مدل های بسیار زیبا محسوب می شود که دارای قطعات خاصی است که شبیه به اسپایدر است. این نوع از نرده ها در مدل های مختلف عرضه شده و دیتایل های متنوعی برای شما دیده می شود. در این سبک ها از شبیه به عنوان سازه های نگهدارنده هندریل استفاده می شود. هندریل ها دارای قطعات زیبا و متنوعی هستند که به شیشه متصل می شوند.

در هندریل های شیشه ای اسپایدر یک نوع تکیه گاه نقطه ای ایجاد می شود و می توان هم با پایه های فلزی استفاده شود و هم شیشه به صورت تنها با باربر هندریل استفاده شود. هندریل ها با قطعات شبه اسپایدر به شیشه و یا پایه های فلزی نصب می شود.

هندریل های شیشه ای دفنی از دیگر سبک های موجود محسوب می شود. این سبک به صورتی است که ریل های مخصوصی در کف سازی ایجاد می شود و ریل ها متناسب با ضخامت و ارتفاع شیشه در نظر گرفته می شود. شیشه ها دارای مفصل های نرمی هستند که عملکرد مونتاژ را صحیح تر می کند. دیتایل های زیرین دارای مدل و تنوع زیادی است.

هندریل شیشه ای دکمه ای یک نوع دیگر است که تعدادی دکمه متناسب با ابعاد شیشه در آنها به کار می رود و نیاز است که پوششش نهای با معماری های داخلی فراهم شود دکمه ها در بخش بیرونی می مانند و سپس بر روی شیشه ها نصب می شود.مزایای هندریل شیشه ای

1- هندریل های شیشه ای دارای قابلیت هماهنگی با اکثر فضاها بوده و برای سبک های معماری مختلفی استفاده می شود. ساختار یکپارچه ایجاد شده در این محصول به صورتی است که می تواند با سلیقه های مختلف سازگار باشد.

2- در هندریل های شیشه ای می توان از طیف های گسترده ای یراق آلات و همینطور شیشه های سکوریت نیز استفاده نمود. لمینت و خم های به کار رفته در هندریل شیشه ای به صورتی است که می تواند زیبایی های بصری بسیار عالی فراهم سازد.

3- از هندریل های شیشه ای هم می توان در داخل ساختمان ها استفاده نمود و هم به صورت بررسی شده برای بخش های بیرونی ساختمان نیز یک انتخاب بی نظیر محسوب می شود.

4- هندریل های شیشه ای به عنوان نرده های راه پله استفاده می شود و همینطور دارای کاربری جان پناه و بالکن است.

5- ایمنی هندریل های شیشه ای بسیار بالا است به طوری که با شیشه های لمینت با ضخامت های مناسب ترکیب می شود.

6- نصب هندریل شیشه ای بسیار آسان است و نیاز به ابزارهای گران قیمت ندارد و از نظر هزینه نیز در وضعیت متوسط قرار دارد.نوع عملکرد هندریل شیشه ای

در صورتی که از شیشه سکوریت در هندریل شیشه ای استفاده شود عموماً ضخامت شیشه می بایست بین 8 الی 12 میلیمتر انتخاب شود. برای پایه ها از پروفیل های آلومینیومی استفاده می شود. پروفیل ها بر اساس ارتفاع هندریل ها تعیین می شود و باید طبق فاصله های معینی در کنار هم قرار بگیرد. پایه ها به بست های شیشه گیر فیکس می شود.

گاه نیز از شیشه های لمینیت استفاده می شود و دو شیشه سکوریت با ضخامت 5 و 8 در کنار هم قرار می گیرد. حداکثر ارتفاع در نرده های شیشه باید 150 سانتی متر باشد. استفاده از گاردهای محافظ در هندریل شیشه ای بسیار مهم است. برای انتخاب هندریل شیشه ای مناسب نیاز است که یک سری اصول به طور دقیق رعایت شود.ویژگی های خاص هندریل شیشه ای

نمای شفاف یکی از ویژگی های بسیار عالی هندریل های شیشه ای است. سیستم نرده شیشه ای سبب می شود که نمایی شفاف بدون مانع دید فراهم شود. تمیزکاری این سبک از شیشه ها بسیار آسان است. در هندریل های شیشه ای نیازی به تعمیر و رنگ زنی ندارید.

امنیت از دیگر ویژگی های مهم هندریل شیشه ای است. استفاده از هندریل های شیشه ای سبب می شود که مقاوم سازی به طور دقیق صورت بگیرد و نگرانی از بابت شکسته شدن شیشه ایجاد نشود.

طراحی هندریل شیشه ای به صورتی است که امکان بالا رفتن و خطر سقوط برای کودکان به حداقل رسیده است و به همین دلیل در محل های پر تردد و فروشگاه ها از این روش استفاده می شود.

نصب هندریل شیشه ای بسیار آسان است به طوری که گیره ها و پروفیل های استفاده شده در دسترس است و نصب آن به نسبت سایر محصول مشابه بسیار آسانتر است.

در نصب هندریل شیشه ای نیاز به جوشکاری نبوده و در زمان اجرا هیچ مرحله سختی پیش روی نخواهد بود. اتصالات پیچ و مهره در این سازه به صورت ایمن صورت می گیرد

هندریل شیشه ای قابلیت سفارشی سازی دارند و یک استایل ثابت برای آن در نظر گرفته نشده است. در واقع هندریل های شیشه ای یک ایده خلاقانه محسوب می شود که می تواند به شیشه های طرح دار، رنگی و مات و یا شفاف ترکیب شود. ترکیب رنگ شیشه و همینطور پایه ها در خصوص هندریل های شیشه ای بسیار عالی است.

هندریل شیشه ای به صورتی است که امکان نورپردازی درون شیشه نیز برای آن وجود دارد و می تواند جنبه فانتزی کار را افزایش دهید.

ابعاد هندریل های شیشه ای قابل تغییر است به طوری که فضای کاربری می تواند تغییر کند و فضاسازی به طور دقیق صورت بگیرد.

ساختار و ضخامت شیشه به کار رفته می تواند پیش از هر نوع اجرا به طور دقیق کنترل شود.

بارهای دینامیکی از هندریل های شیشه ای رد شده و خطر به حداقل می رسد. در نظر داشته باشید که اجرای هندریل های شیشه ای باید به صورت اصولی باشد و قطعاً باید پیش از اجرا پیش بینی های لازم به طور دقیق صورت بگیرد. یک موضوع را از یاد نبرید که تمرکز اجرایی در هندریل شیشه ای بسیار مهم است.

درب ایران

1398/4/17

ارسال نظر کاربران

شما هم می توانید در مورد این پروژه نظر بدهید