1
1

شیشه سکوریت خم

شیشه نشکن یا سکوریت (TEMPERED) ویا شیشه ایمنی همان شیشه معمولی است که در اثر حرارت (حدودا600 الی 700 درجه سانتی گراد) و سپس سرد شدن سریع با فشار مشخص هوا (حدود 2/5 الی 5/5 کیلو گرم بر سانتیمترمربع ) استحکام ومقاومت آن افزایش یافته است به طوریکه مقاومت آن نسبت به ضربه، خمش، کشش وتنش های حرارتی چندین برابر می شود. بطور مثال مقاومت خمشی شیشه معمولی حدودا 300 تا 400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد ولی در شیشه سکوریت 1200 تا 2000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

شیشه ایمنی به سختی می شکند و در مقابل نیروهای ناشی از ضربه ، انفجار، باد و زلزله مقاوت نموده و یا در صورت شکسته شدن به قطعات کوچک تبدیل می شود به نحوی که خصارات جانی و مالی را به حداقل می رساند.

تغییرات بعدی روی شیشه ایمن شده ممکن نمی باشد بنابراین باید در تهیه نقشه های اجرایی ساخت این نوع شیشه دقت کافی به عمل آید. خواص مختلف در شیشه های ایمنی باعث گردیده که استفاده از یک لایه شیشه ساده تخت در کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان تقریبا منسوخ شده است.

جمع شدن خواص فیزیکی وشیمیایی شیشه و توانایی تحمل حرارت ، فشار،ضربه و خمش باعث گردیده تا کاربردهای بسیار شیشه ایمنی در دنیای امروز بیش از پیش باشد . به طور مثال در نمای ورودی ساختمان های مسکونی ، اداری وتجاری،بانک ها ،هتل ها، ساختمان های پرتردد، پارتیشن های شیشه ای، شیشه های دکوراسیون انواع میزهای نهارخوری به دلیل مقاومت گرمایی مناسب و ایمن بودن این شیشه همراه با چاپ های متنوع و زیبا در صنایع لوازم خانگی (اجاق گازها، بخاریها، یخچال ها و قفسه های یخچالف هودهای آشپزخانه ، ماکروفرها، دستگاه های صنعتی و....) مورد استفاده قرار می گیرد.

 • مشخصات فنی
 • نام شیشه سکوریت
  شیشه سکوریت خم
 • مدل شیشه سکوریت
  شیشه سکوریت خم
 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش
  حمل نصب
 • مدت زمان تعویض و تعمیر
 • مدت زمان تامین قطعات و تعمیر
Related products
Related products
Related products
Related products
دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.