شرکت دربیران

شیشه دوجداره

مدل شیشه چند جداره
شیشه دوجداره
تعداد جداره
دو جداره
نوع شیشه چند جداره
رنگی ساده
گروه رنگی
صورتی سبز ابی
کشور تولید کننده
ایران بلژیک
کاتالوگ شرکت دربیران دانلود کاتالوگ
dojedare-1.jpg
dojedare-1.jpg dojedare-2.jpg dojedare-3.jpg
مشخصات فنی

technical specifications

برند شیشه چند جداره : دربیران
نوع شیشه جداره : سکوریت
حالت شیشه چند جداره : تخت
رنگ : برنز
امکانات : قابل شستشو صرفه جویی در مصرف انرژی
عکس اورجینال :
خدمات پس از فروش

after sales service

خدمات پس از فروش

حمل

نصب

توضیحات

ویژگی مهم شیشه دوجداره عایق بودن آن است. منطق فیزیکی عملکرد شیشه دو جداره بسیار ساده است. همان طور که ذکر شد شیشه عایق حرارتی بسیار خوبی است.این بدان معناست که در یک روز سرد زمستانی یک شیشه تک جداره مقدار قابل توجهی از گرمای داخل منزل را به خارج هدایت میکند. به همین ترتیب در یک روز گرم تابستان شیشه تک جداره به آسانی گرمای محیط بیرونی را به داخل آورده و در نتیجه باعث افزایش دمای درون ساختمان می شود.
هوا و گاز هدایت کننده حرارتی ضعیف تری هستند.هوا یا گاز موجود مابین دو جداره شیشه باعث عدم تبادل حرارت محیط بیرون و داخل شده و محل سکونت شما را در تابستان خنک و در زمستان گرم نکاه می دارد. استفاده از شیشه دوجداره موجب کاهش اتلاف انرژی به روش رسانش شده و به سبب فاصله بین دو جداره میزان انتقال انرژی به روش جا بجائی نیز فوق العاده اندک است.
در ساختار شیشه دو جداره ، دو لایه شیشه توسط یک لایه پروفیل آلومینیومی از هم جدا میشوند.
ساختار فوق به واسطه چسب هایی مخصوص تبدیل به مجموعه ای یکپارچه شده و داخل فریم پنجره قرار می گیرد. در داخل پروفیل آلومینیومی مواد رطوبت گیر قرار می گیرد تا فضای داخل کاملا خشک باشد. فضای داخلی بین دو شیشه با هوا ی خشک یا یک گاز بی اثر( مانند آرگون ) پر می شود.
استفاده از آرگون در شیشه های دو جداره دارای مزایای بسیار زیادی است. آرگون گازی نجیب است. بدین معنی كه با هیچ ماده ای تركیب شیمیایی به وجود نمی آورد. آرگون، گازی بدون بو، مزه و غیر آتش زا است. آرگون علاوه بر كاهش رسانایی گرمایی بین دو شیشه پنجره دو جداره، با كمتر كردن مقدار همرفت در فضای دو شیشه از اتلاف گرمایی بیشتر جلوگیری می كند. علاوه بر این تهیه آرگون آسان و ارزان است. بنابراین می توان به صورت گسترده و صنعتی از آن استفاده كرد. به صورت یك قانون عمومی می دانیم كه غلظت گاز درون پنجره دو جداره باید بیش از 90 درصد باشد. در طول زمان این غلظت كم می شود. مقدار كم شدن این غلظت چیزی حدود 0.5 تا 1 درصد است. كیفیت پنجره دو جداره ای كه از آرگون پر شده باشد تا زمانی كه غلظت گاز آرگون به 75 درصد نرسد تغییری نخواهد كرد. بنابراین پنجره دوجداره ای كه با گاز آرگون پر شده باشد حداقل 20 سال رسانایی عالی خواهد داشت.